Slaven nastavio niz

Hajduk deklasirao Zagreb: 'Ludilo' na raspjevanom Poljudu

Pred dvadesetak tisuća raspjevanih navijača Hajduk je na Poljudu deklasirao Zagreb sa 5:1 u 4. kolu Prve HNL...

Nakon što su pobijedili velikog Intera usred Milana, „bijeli“ su odigrali još jednu sjajnu partiju i protiv Zagreba. Razbili su Splićani goste s 5:1 i tako potvrdili sjajnu formu. Ante Vukušić (11, 66) i Mijo Caktaš (28, 61) bili su dvostruki strijelci za Hajduk, dok je Anton Maglica (78) postigao prvijenac u „bijelom dresu“. Jedini pogodak za Zagreb postigao je Slovak Jakub Vojtuš (15).

Treba reći i kako su navijači nagradili mladi Hajduk zbog pobjede na San Siru. Okupilo se blizu 20 tisuća gledatelja, što je pomalo nevjerojatna brojka za HNL. Čini se kako će Hajduk prodajom karata popuniti dobar dio budžeta, a to je za hrvatsku nogometnu stvarnost prava premija.

Pobjednički seriju nastavio je i Slaven Belupo. Nakon što je u Koprivnici pao veliki Athletic Bilbao, Slaven je bio bolji i od Zadra sa 2:0. Alen Maras doveo je u vodstvo Slaven već u 6. minuti, a Davor Vugrinec zaključio je utakmicu pogotkom iz jedanaesterca u 74. minuti.