Dobio i vrijednu nagradu

Hajduk nakon nove drame s penalima u Turskoj ipak do velikog slavlja!

Nogometaši Hajduka s punim se plijenom vraćaju s priprema u Turskoj...

Bez pobjede, ali i poraza, zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca, Hajduk je osvojio Sultan kup u turskom Beleku, kući se vraća bogatiji za 5000 eura.

U finalu je, nakon 2:2 (2:1) u regularnom dijelu, boljim izvođenjem jedanaesteraca s ukupnih 8:7 (isto kao i protiv Vasluia u polufinalu) svladao bugarski Lokomotiv iz Plovdiva. S bijele točke bili su precizni Vuković, Neretljak, Lendrić, Andrijašević, Kukoč i Lima, a Blažević je obranio udarac Joševa.

Početak je bio kao iz snova za Splićane. Ozobić je u 2. minuti dugom loptom pronašao Vukušića, koji je pobjegao obrani Lokomotive. Bugarski vratar pokušao ga je srušiti van šesnaesterca, ali Vukušić je ostao na nogama, no vratar se nije dao, lovio ga je, sustigao i srušio unutar kaznenog prostora. Najstrožu kaznu smireno je realizirao sam Vukušić.

Inače, Balakov je na travnjak poslao svoju gotovo idealnu postavu, nedostajao je tek Maloča, koji će biti desni stoper kad se oporavi od ozljede koljena. U finalu Sultan kupa Hajdukov trener želio je pokazati svoje najjače adute.

Ipak, dobar ulaz u utakmicu nije Hajduku dao dodatna krila. Lokomotiv, šesta momčad bugarske lige, gospodarila je terenom, dvoje opasne situacije osujetio je Blažević. S druge strane u 22. minuti udarcem iz daljine zaprijetio je Vukušić. Zasluženo poravnanje stiglo je u 26. minuti. Terensku nadmoć Lokomotiva je okrunila pogotkom Lazarova iz slobodnog udarca s osamnaest metara. To kao da je razljutilo bijele, u 32. minuti bljesnuo je Anas Sharbini. Povukao je loptu po lijevoj strani, odigrao povratnu za natrčalog Ozobića čiji je udarac nakratko, baš do raspoloženog Vukušića, odbio bugarski vratar. Prvom strijelcu Hajduka nije bilo teško zatresti mrežu za 2:1 za Hajduk.

Lokomotiv je poravnala u 55. minuti, pogodak za 2:2 opet je pao iz prekida. Valerij Georgijev poslije kornera ugurao se iza leđa Jamesu i bez teškoća svladao Blaževića. Mogao je Vuković u 77. minuti bolje iskoristiti situaciju kada se oslobodio bugarske obrane.

Bijeli se, premda je bilo nekih kombinacija da zbog vremenskih neprilika u Hrvatskoj ostanu još dva dana u Turskoj, u ponedjeljak predvečer vraćaju u Split.

Hajduk je igrao u sastavu Blažević – James, Milović (od 89. Lendrić), Neretljak, Lima – Andrić – Gabrić (od 67. Kiš), Ozobić (od 58. Andrijašević), An. Sharbini, Caktaš (od 89. Kukoč) – Vukušić (od 67. Vuković). (M.I./Agencija VLM)