Blažević junak

Hajduk nakon agonije s penalima ipak bolji od čvrstih Rumunja!

Hajduk je na pripremama u Turskoj uspio doći do nove pobjede...

Nogometaši Hajduka pobijedili su rumunjski Vaslui s 8:7 nakon izvođenja jedanaesteraca i izborili finale pripremnog turnira, Sultan Cupa u turskoj Antalyi. U nedjelju će u finalu igrati protiv Lokomotiva iz Plovdiva koji je pobijedio Maribor s 2-0.

Hajduk je bio bolja momčad u prvom dijelu utakmice u sklopu priprema za nastavak sezone, ali lopta nikako nije uspjela ući u rumunjsku mrežu. Caktaš je u devetoj minuti zatresao gredu, a unatoč dobrom pritisku, Splićani u nastavku nikako nisu mogli poentirati. Opasni su bili i u 29. minuti, Andrijašević je povukao kontru, ali Gabrić je s vrha šesnaesterca šutirao ravno u Cerniauskasa, Litavca na vratima Vasluia.

Rumunji u tim trenucima praktički nisu ozbiljnije ugrozili splitska vrata, a prvo poluvrijeme ostat će i upamćeno po ozljedi Franka Andrijaševića. Dobio je kopačkom u glavu, obliven krvlju morao je van terena. Hitro je intervenirao liječnik Hajduka dr. Jurica Rakić, Andrijaševića je dva šava u svlačionici i s njim je sve u redu.

U nastavku su bijeli krenuli istim ritmom, opet je Caktaš bio u prigodu, ali njegov udarac u 50. minuti, nakon ubačaja Gabrića, ukrotio je Cerniauskas. Nakon toga Rumunji su preuzeli terensku inicijativu, bili dominantniji, ali nisu bili konkretni. Hajduk je u 74. minuti prodao kontru, brzo je povukao Sharbini, dobacio do Vukovića, koji je proigrao Gabrića, ali njegov udarac iz blizine glavom je obranio vratar Vasluia.

I Rumunji su pritiskali, osobito u tom drugom poluvremenu, ali je siguran bio vratar Blažević, koji je na kraju bio i junak jer je obranom penala donio slavlje svojoj momčadi.

Nakon što je regularni dio završio bez golova, nije se igrao produžetak, već se odmah pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a pucalo se osam serija. Za Hajdukovce su pogodili Vuković, Neretljak, Lendrić, Caktaš, Kukoč, Lima, Kiš i James, a seriju Vasluia zaustavio je Blažević obranivši Jovanovićev udarac.

Hajduk je u varijanti 4-1-4-1 igrao u sastavu Blažević – James, Andrić, Neretljak, Lima – Andrijašević (od 44. Obšivač) – Gabrić (od 83. Lendrić), Ozobić (od 64. Kiš), An. Sharbini (od 88. Kukoč), Caktaš – Vukušić (od 64. Vuković).

Hajduku je to nakon poraza od bečke Austrije i slavlja nad Kairat Almatyom, druga pobjeda u sklopu priprema u Turskoj.

Tijek utakmice:

Siguran je i James...Ali Blažević je uspio skinuti udarac rumunjskih igrača, bacio se u svoju lijevu stranu i osigurao je Hajduku pobjedu i prolaz u finale Sultan Cupa.

Lima je isto precizan, kao i Kiš, ali Blažević ne uspijeva skinuti niti jedan pokušaj rumunjskog sastava, pa agonija penala i dalje traje.

Nakon pet pokušaja, obje su momčadi postigle po pet pogodaka.

Hajduk ponovno u vodstvo dovodi Caktaš, ali i igrači Vasluia postižu svoj četvrti pogodak.

Neretljak snažno i sigurno zabija za 2:1, ali Blažević ne uspijeva zaustaviti drugu priliku Vasluia. Treći pogodak za Splićane s bijele točke zabija Lendrić.

Wesley uspijeva izjednačiti na 1:1. Blažević nije imao previše šansi. Vuković prvi izvođač kaznenih udaraca za Hajduk i mirno i precizno otvara za Splićane.

Pristupit će se izvođenju jedanaesteraca.

90+1' Kraj regularnog dijela utakmice nakon jedne minute sudačke nadoknade. Hajduk je bio bolja momčad, Caktaš je pogodio vratnicu odmah na startu utakmice, a u nastavku je kontrolirao igru, dok je Vaslui malo pritisnuo u nastavku i rezultat nakon 90 minuta je 0:0.

90' Čini se da će se o pobjedniku ovog susreta i finalistu Sultan Cupa ipak odlučivati udarcima s bijele točke.

85' Caktaš je pucao s 30 metara, ali ponovno je siguran vratar Vasluija

83' Lendrić ulazi umjesto Gabrića.

81' Ako rezultat nakon 90 minuta ostane 0:0, neće se igrati produžetak, nego se odmah pristupa izvođenju jedanaesteraca.

77' Gabrić je ponovno bio u prilici, ali protivnički vratar ponovo brani.

74' Kakva prilika za Hajduk! Večeras vrlo raspoloženi Gabrić jnašao se sam pred vratarom Vasluija, pucao s osam metara, ali lopta je ipak završila u rukama golmana Vasluia.

71' I dalje mreže miruju.

65' Promjene u sastavu Hajduka, izlazi Ozobić, a ulazi Vuković, vani je i Vukušić umjesto kojeg ulazi mladi Kiš.

64' Hajduk je bolje otvorio nastavak i češće je pred golom rumunjskog sastava.

63' Andrić je srušen u kaznenom prostoru, ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

58' Igrači Vasluia pokušavaju prema vratima Hajduka, ali dalekomentne šuteve uspješno rješava Blažević.

56' Prvi žuti karton za igrača Vasluia.

55' Gabrićeva desna strana vrlo je aktivna, a Drago je dva puta uspio dobro ubaciti, ali lopta nije uspjela doći do Vukušića.

50' Caktaš ponovno odličan pred rumunjskim vratima. Bio je vrlo blizu pogotka nakon dobrog ubacivanja Gabrića, ali je vratar Vasluia i ovoga puta bio siguran.

48' Pokušaj Gabrića, ali nema pogotka.

46' Utakmica je nastavljena. Nema promjena u splitskom sastavu.

45+1' Nakon jedne minute sudačke nadoknade, završeno je prvo poluvrijeme utakmice Hajduka i Vasluia u Antalyi, a mreže za sada miruju. Hajduk je bio puno konkretniji u prvih 45 minuta, ali nije uspio postići pogodak.

45' U završnici prvog dijela slobodni udarac za Vaslui, ali lopta izlazi iznad Hajdukovog bloka i grede.

42' Promjena u sastavu Hajduka. Andrijašević je dobio neugodni udarac nogom u glavu i umjesto njega u igru ulazi Obšivač.

40' Prva opasnija situacija za splitska vrata. Gotovo iz ničega je došla ova opasnost, malo je ostala uspavana obrana Hajduka, ali je pokušaj igrača igrača Vasluia Wesleya s 25 metara lako riješio Blažević.

33' Mala opasnost pred splitskim vratima, ali Blažević je miran i siguran. Rumunji i u nastavku malo češće prijete splitskim vratima, ali nema previše problema za Bijele.

30' Odmah u idućem napadu pokušava Vukušić nakon odlične duge lopte Lime, ali protivnička obrana se još uvijek čvrsto drži, kao i njihov vratar.

29' Odlična prilika za Hajduk, pokušaj Drage Gabrića prema  rumunjskom golu iskosa s nekih 18 metara, ali bez problema brani vratar Vasluia. Mreže dakle i dalje miruju, ali Splićani su vrlo blizu pogotka.

22' Za sada su Splićani puno konkretniji i kontroliraju igru.

20' Lima pokušava povući, ali Vukušić ne uspijeva doći do lopte. Rezultat je nakon 20 minuta igre 0:0.

15' Protunapad Bijelih, James je dobro snimio Ozobića koji je uspio u trku prijeći 30-ak metara, ali prejako je pucao.

10' Odličan početak za Hajduk koji pogađa gredu. Nakon odlične dubinsku loptu, Caktaš je pobjegao zadnjoj liniji obrane i s 15 metara pogodio okvir vratiju.

Splitski sastav za sada izgleda dobro. Igra u sastavu Blažević - James, Andrić, Neretljak, Lima - Andrijašević - Gabrić, Ozobić, Anas, Caktaš - Vukušić.

1' Počela je utakmica.

Nogometaši Hajduka posljednje pripreme za nastavak sezone u domaćem prvenstvu odrađuju na Sultan Cupu u turskoj Antalyji. Današnji protivnik mu je rumunjski Vaslui, sedmoplasirani sastav rumunjskog nacionalnog prvenstva, protiv kojeg će se boriti za prolaz u finale ovog pripremnog turnira. Finale je već osigurao Lokomotiv iz Plovdiva koji je pobijedio Maribor s 2-0. Povremeni tekstualni prijenos utakmice iz Turske, pratite na našem portalu...