Slavlje na Poljudu

Vukušić dvostruki strijelac protiv oslabljenih Osječana za uspješan lov na Dinamo!

Nogometaši Hajduka ostvarili su sedmu pobjedu u 1. HNL kojom su smanjili zaostatak za vodećim Dinamom na samo četiri boda...

Hajduk je konačno dočekao i iskoristio priliku da iskoristi pogrešan korak ljutitog rivala Dinama, koji je što zbog već misli uperenih prema dvoboju Lige prvaka s Ajaxom u utorak u Maksimiru,što zbog malog podcijenjivanja protivnika u petak upisao prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni.

Za Hajduk je to bio znak da ako se želi približiti ‘Modrima’ i barem koliko toliko ugroziti prvu poziciju, nema prava na ispuštanje bodova, a to je večeras prenio na travnjak. U dvoboju s Osijekom momčad Krasimira Balakova pokazala je čvrstu igru protiv motiviranih gostiju, koji su dobro namučili Hajdukovu obranu, no Splićani su bili spretniji i sa tri gola ostvarili važnu pobjedu. Ukupno sedmu u prvenstvu kojom su došli na samo četiri boda zaostatka za vodećim Dinamom.

Dvostruki strijelac bio je Ante Vukušić, koji je gostujućeg vratara Ivana Karduma uspio svladati u 10. i 39. minuti. Marin Tomasov stavio je 'točku na i' u 61. minuti, a počasni pogodak za goste postigao je Goran Ljubojević u 31. minuti.

Splićani su tako uspjeli napraviti mali korak prema vodećem Dinamu koji je nakon poraza u Zadru ostao na 28 bodova. Hajduk sada ima 24. Na trećem je mjestu Split koji ima 21 bod i utakmicu manje.

Rezultati 11. kola Prve HNL:

Odigrano u petak:
Zadar - Dinamo 2-1 (Begonja 39, Santini 56 / Beqiraj 15)
Lokomotiva - Slaven Belupo 0-0

Odigrano u subotu:

Varaždin - Karlovac 0-1 (Novinić 41)
Šibenik - Cibalia 3-0 (Bačelić 17, Jelić 32, Jakoliš 76)
Lučko - Inter 2-0 (Šarić 29, 60)
Istra 1961 - Zagreb 0-1 (Medić 88)

Hajduk - Osijek 3-1 (Vukušić 10, 39, Tomasov 61/ Ljubojević 31)

Tijek susreta:

90+2' Utakmica je završena. Hajduk je slavio 3:1.

90' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

88' Kao što je bilo za očekivati, tempo utakmice na Poljudu je pao. Nema više agresivnosti koju smo gledali na obje strane tako da se čeka posljednji sučev zvižduk. Osječanima se osjeti izostanak jednog igrača.

78' Gosti će sada teško do priželjkivanog drugog pogotka i ublažavanje čini se sve izvjesnijeg poraza. Hajduk pak može slaviti smanjenje zaostatka za vodećim Dinamom, koji je podsjetimo, u petak 'kiksao' kod Zadra.

77' Drugi žuti karton dobiva Vrgoča te je Osijek ostao do kraja utakmice s igračem manje.

74' Lukačević u novoj prilici za uporne Osječane. Našao se pred golom Hajduka, ali nije previše spretno ispratio dodavanje Babića.

67' Druga promjena u redovima Hajduka. Iz igre izlazi Ahmad Sharbini, a ulazi Ivan Lendrić.

61' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Tomasov zabija za vodstvo Hajduka 3:1! To mu je šesti pogodak ove sezone. Tomasovu je asistirao Anas s lijeve strane kaznenog prostora i nije bilo problema u završnoj realizaciji.

60' Sada je u prilici Hajduk. James je na vrhu šesnaesterca silovito pucao u lijevu stranu gostujućih vrata, ali Kardum se uspio ispružiti i vrškom prstiju sačuvati mrežu netaknutom.

59' Ljubojević je ponovno bio u mat poziciji. Zatresao je gredu!

57' Hajduk nastavlja s pritiskom, ali Osijek se ne predaje. Vrgoč je zatresao vanjski dio Hajdukove mreže.

50' Uzvraća Osijek kontrom, Ljubojević se našao sam u sredini, ali James je u posljednji tren spasio opasnu situaciju.

48' Bomba Anasa s 20 metara, ali Kardum skreće loptu u korner.

47' Tomasov puca u bliži kut gostujućih vratiju, ali Kardum bez problema brani.

46' Nastavljena je utakmica. Odmah na startu drugog poluvremena trener Balakov napravio je prvu izmjenu. Na klupu je poslao Lušticu, a u igru ubacio Trebotića.

45' Završenoj je prvo poluvrijeme utakmice na Poljudu. Hajduk vodi 2:1.

39' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! Hajduk vodi 2:1. Strijelac je Vukušić. To mu je drugi gol na utakmici. Lima je ubacio u peterac, a loše je reagirao Kardum kojem je ispala lopta iz ruku ravno ispred Vukušića, koji je bez problema poslao loptu u praznu mrežu.

31' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Osijek je uspio izjednačiti. Strijelac je Goran Ljubojević! Miličević je nabacio iz kornera, a Ljubojević je u sredini glavom poslao loptu u domaću mrežu.

18' Nova prilika za Splićane. Anas Sharbini je u dva navrata pokušao svladati Karduma, ali vratar Osječana uspijeva oba puta obraniti napade na svoj gol. Opasnost ispred gostujućih vratiju uspio je otkloniti Lukačević.

12' Hajduk se nakon ranog pogotka razigrao. Sada je pucao James u kaznenom prostoru, ali lopta ide pored vratnice.

10' GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Hajduk vodi 1:0. Zabio je Vukušić! Prvo je Anas Sharbini odlično pucao s desnog boka, ali pogađa vratnicu. Lopta se potom odbila na drugu vratnicu na kojoj je spreman bio Ante Vukušić!

9' Ahmad Sharbini pokušava iz prilike nakon kornera, ali lopta ide pored vratnice.

8' Splićani odmah uzvraćaju. Brkljača je silovito pucao sa vrha šesnaesterca nastojeći iskoristiti slobodan prostor, ali večeras dobro raspoloženi Kardum brani.

7' Kakva prilika za Osijek! Ivan Miličević promašio je najveću priliku na utakmici. Šoršaje odlično iz drugog plana pronašao Babića koji je sjajno snimio Miličevića u trku prema Hajdukovim vratima, ali srećom po domaćine lopta ide pored lijeve vratnice.

5' Tomasov je pokušao proigrati za Vukušića, ali ga dobro čuva protivnički igrač i Vukušić ne stiže na vrijeme na loptu koja je bila ispred gola Osijeka, pa gostujući vratar Kardum nema problema s obranom svojih vrata.

3' Obje su momčadi imale po jednu priliku odmah po otvaranju utakmice, ali za sada nema promjene rezultata.

1' Počela je utakmica na Poljudu.

Nakon što je Dinamo u petak navečer kiksao u gostima kod Zadra, nogometaši Hajduka večeras će protiv Osijeka imati priliku da se eventualnom pobjedom približe 'Modrima' na samo četiri boda. No, protivnik nije lagan jer su Osječani ove sezone poraženi tek dvaput. Jednom kod kuće protiv Dinama s 4:0, dok su u četiri gostujuća nastupa izgubili samo od Karlovca s 2:0.

"Osijek ima svoj stil, stalno igraju isto, s dosta defanzive, ne vjerujem da će drugačije izgledati protiv nas. Imaju kvalitetnu sredinu terena, neće ostavljati puno prostora za igru. Naš cilj je zadovoljiti publiku i osvojiti sva tri boda. Predahnuli smo u pauzi, dobro je da smo se odmorili, momci su iščistili glave. Treba nam dobra atmosfera na stadionu, a mi ćemo se potruditi da budemo kreativni, ofenzivni i pametni", izjavio je uoči dvoboja na Poljudu trener Hajduka Krasimir Balakov.

Utakmica Hajduka i Osijeka na Poljudu počinje u 20 sati, a tekstualni prijenos pratite na našem portalu...

Hajduk: Subašić, Lima, Inoha, Maloča, James, Luštica, Brkljača, Tomasov, Ah. Sharbini, Vukušić, An. Sharbini

Osijek: Kardum, Vrgoč, Gavrić, Smoje, Ibriks, Lukačević, Lešković, Šorša, Babić, Miličević, Ljubojević