Veliki šok

Zadar nanio Dinamu prvi poraz u sezoni: Pogledajte blamažu 'modrih'!

U 11. kolu Prve HNL Zadar je velikim preokretom pobijedio Dinamo u Stanovima, a Mamić je nakon utakmice poludio…

Dinamo je poveo pogotkom Fatosa Beqiraja u 15. minuti, a izjednačio je Luka Begonja u 39. minuti. Pobjednički pogodak za Zadar postigao je Ivan Santini iz slobodnog udarca u 55. minuti. Prvi je to poraz vodeće momčadi hrvatskog prvenstva ove sezone.

Zadar je po svemu zaslužio pobjedu, bio je bolja momčad tijekom svih 90 minuta. Zadar je jedina momčad Prve HNL koja se može pohvaliti da je ove sezone pobijedila dva najveća hrvatska kluba, Dinamo i Hajduk. Splićani su pali u Stanovima još u 2. kolu, bilo je 1:0 za Zadar.

Svi izvještaji i snimke utakmica MaxTv Prve lige nalaze se OVDJE.

Zadar je trijumfom protiv Dinama ostvario četvrtu prvenstvenu pobjedu i trenutačno ima 16 bodova, dok je Dinamo ostao na 28. Hajduk će sutra protiv Osijeka imati šansu smanjiti prednost "modrih" na četiri boda.

U drugoj utakmici 11. kola Prve HNL Lokomotiva i Slaven Belupo na Maksimiru su odigrali 0:0. Sedmo kolo zaredom Lokomotiva nije došla do pobjede.

--------------------------------------------------------------------------------------------

90' Utakmica je završena. Zadar je pobijedio Dinamo 2:1.

86' Žuti karton za Tonija Pezu.

83' Sammir je proigrao Kovačića, a ovaj kasni s udarcem i biva blokiran.

82' Izlazi Krstanović, ulazi Rukavina.

81' Ibabnez puca iz slobodnog udarca, lopta je pogodila nekog u šesnaestercu Zadra, no Ježina na kraju hvata loptu.

78' Opasna kontra Zadra završava s kornerom. Vida je presjekao akciju domaćina u posljednji trenutak.

76' Dio utakmice bez izglednijih šansi, lopta se uglavnom kreće u središnjem dijelu igrališta.

Lokomotiva - Slaven Belupo i dalje bez golova.

67' Banović je izašao, Ćurjuić je ušao. Prekršaj za Dinamo na rubu šesnaesterca Zadra. Ibanez pogađa živi zid.

63' Ibanez s 25 metara iz slobodnjaka puca malo preko grede.

60' U igru ulazi Mateo Kovačić, izašao je Cufre.

55' GOOOL!!! Santini je zabio iz slobobodnog udarca. Prekršaj je bio za Zadar na dvadesetak metara od vrata Dinama. Leko je srušio Santinija i dobio žuti karton. Santini je prebacio živi zid i pogodio donji desni kut Kelave. Lopta se odbila od stative u mrežu "modrih".

52' Opasan ubačaj Sammira, lopta se odbijala u petercu Zadra i na kraju je netko od Zadrana očistio situaciju.

50' Cufre je dobio žuti karton zbog prekršaja na Bilaveru.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Jurčić je ubacio Ibaneza, izašao je Tomečak. Badelj je prešao na desnu stranu, a Ibanez će na lijevu. Nakon ubačaja Sammira iz kornera, Krstanović loše puca glavom.

45' Prvo poluvrijeme je završeno. Zadar - Dinamo 1:1. Zadar je imao veći posjed lopte (51% - 49%) i više udaraca prema vratima protivnika (5 - 1).

40' Zadar nastavlja s pritiskom, a Dinamo se brani. Zanimljivo da je do sada napravljen čak 31 prekršaj.

39' GOOOL!!! Luka Begonja izjednačio je na 1:1. Nakon povratna lopte, prvi pokušaj Begonje obranio je Kelava, no lopta je ponovno došla do Begonje koji u drugom pokušaju iz blizine pogađa mrežu Dinama. Zadar je iskoristio terensku premoć i zasluženo je izjednačio.

34' Prekršaj za Dinamo tridesetak metara od vrata Zadra. Banović je srušio Sammira i zaradio žuti karton. Loš centaršut Sammira obrana Zadra lako je raščistila.

33' Prekršaj za Zadar dvadesetak metara od vrata Dinama. Santinijev udarac blokira Tomečak.

U drugoj današnjoj utakmici 11. kola Prve HNL Lokomotiva i Slaven Belupa za sada igraju bez golova.

28' Banović sa 17 metara dobro puca iskosa s desne strane, no lopta je fijuknula pokraj desne stative Dinama.

22' Nakon ubačaja iz kornera, Santini je potpuno neometano skočio, ali s pet-šest metara loše puca glavom pokraj desne stative vrata Ivana Kelava. Bila je to odlična šansa za Zadar.

17' Žuti karton zaradio je Jakov Surać.

15' GOOOL!!! Dinamo je poveo 1:0 pogotkom Fatosa Beqiraja. Sammir je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, Jonjić loše izbija loptu, prihvaća je Tonel na lijevoj strani i oštro centrira na vrh peterca Zadra, gdje se odlično snalazi Beqiraj koji u padu nogom provlači loptu ispod vratara Zadra.

13' Dinamo još uvijek nije složio niti jednu opasniju akciju. Zadar je u dosadašnjem dijelu utakmice bolja momčad.

10' Vasilj je prošao s desne strane, vratio je povratnu loptu prema Santiniju, no najbolji strijelac Zadra zamalo je zakasnio.

8' Prvi korner za Zadar. Moglo je biti opasno, Vida je u posljednji trenutak izbio loptu u novi korner. Opetovani ubačaj Dinamova obrana sigurno je raščistila.

1' Počela je utakmica.

Dinamo tradicionalno teško dolazi do bodova u Stanovima, a to priznaje i trener "modrih" Krunoslav Jurčić.

„Kao igrač, ali i trener nikada u Zadru nisam igrao laganu utakmicu. Imali smo reprezentativnu stanku, puno smo radili i to jako kvalitetno. Imali smo osam igrača u kampanjama reprezentacije. Neki su igrali puno, neki malo, a neki su kasnili u povratku, tako da nisam oduševljen, ali to je nogomet. Utjecat će to sve na sastav u Zadru. 'Izmiksat' ćemo momčad, postavit ćemo igrače koji mogu donijeti pobjedu. Moramo paziti na načete igrače, kao što su Ibanez i Badelj. Njih moramo sačuvati za Ajax, tako moramo paziti na minutažu“, ističe Jurčić.

Sastavi:

ZADAR: Ježina - Kovačević, Pezo, Jonjić, Bilaver - Banović, Surać, Begonja, Vasilj - Mršić, Santini.

DINAMO: Kelava - Leko, Vida, Tonel, Cufre - Tomečak, Calello, Sammir, Badelj - Krstanović, Beqiraj.

Budite uz Novu TV i GOL. 18. listopada već od 20 sati kada kreće specijalna emisija, a od 20.40 i izravni prijenos utakmice Dinamo – Ajax. Gosti u studiju, analize, reakcije i javljanja s terena – samo na Novoj TV i GOL.hr!