Rijeka na Velšane

Hajduk doznao suparnika: Spasili se u 7. minuti sudačke nadoknade!

Hajduk će u 2. pretkolu Europske lige igrati protiv makedonskog Turnova...

Osvajač hrvatskog Kupa Hajduk u 2. pretkolu Europske lige igrat će protiv Turnova. Makedonci su u uzvratnoj utakmici 1. pretkola izbacili Suduvu nakon jedanaesteraca (5:4). U 120 minuta bilo je 2:2, a Makedonci su svoj drugi pogodak postigli u sedmoj minuti sudačke nadoknade, čime su izborili produžetak.

Suparnik zagrebačke Lokomotive u 2. pretkolu bit će Dinamo iz Minska koji je u uzvratu pobijedio slabašnu Kruoju sa 5:0. Bjelorusi su prošli dalje s ukupnih 8:0.

Rijeku čeka okršaj s Prestatyn Townom koji je u uzvratu u gostima svladao sa 2:1 latvijski Liepajas Metalurgs, pa se morao igrati produžetak, a kako nije bilo golova pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Velšani su u "raspucavanju" slavili sa 4:3. Zanimljivo da su pobjednički pogodak, kojim su izborili produžetak, postigli u 90. minuti.

Podsjećamo da hrvatski prvak Dinamo u 2. pretkolu Lige prvaka igra s Fola Eschom iz Luksemburga.