Dobra vijest za Splićane

Hajduk nositelj u 3. pretkolu Europske lige!

Splićani će tako u 3. kolu kvalifikacija izbjeći snažne klubove poput Stuttgarta, Seville, Udinesea, Saint-Etiennea, Trabzonspora, Swanseaja...

Nakon što je Levski iz Sofije iznenađujuće ispao od kazahstanskog Irtiša iz Pavlodara, splitski Hajduk će biti nositelj u 3. kolu kvalifikacija za Europsku ligu.

Naravno, ako u 2. kolu prođe pobjednika iz dvoboja Turnovo – Suduva, a bilo bi veliko iznenađenje da se to ne dogodi.

Levski je s Irtišom prvu utakmicu u Sofiji odigrao bez golova, a u uzvratu je izgubio 2:0. Kazahstanci su poveli golom Murzoeva u 6. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Bakaev u 13. minuti iz jedanaesterca, prilikom kojeg su Bugari ostali s igračem manje jer je isključen Dimov.

Splićani će tako u 3. kolu kvalifikacija izbjeći snažne klubove poput Stuttgarta, Seville, Udinesea, Saint-Etiennea, Trabzonspora, Swanseaja, Metalurga iz Donjecka, Kubana iz Krasnodora i ostalih. No, mogao bi dobiti klubove iz regije Crvenu zvezdu, Sarajevo, Vojvodinu...