Kraj crne serije

Na mišiće: Hajduk nakon milanskog uspio tući i zaprešićki Inter!

Inter iz Zaprešića od ožujka 2008. pa sve do ovog petka Poljud je napuštao neporažen.

U posljednjoj od tri utakmice 19. kola HNL-a koje su se igrale ovog petka Hajduk je na Poljudu s 1:0 pobijedio Inter iz Zaprešića, a pobjednički pogodak zabio je Antonio Milić u 33. minuti.

Pred nešto više od 4000 gledatelja Splićani su uspjeli prekinuti niz od četiri uzastopna remija u svim natjecanjima, ali i onaj koji ih je puno više 'pekao' - nakon ožujka 2008. i trijumfa 7:2 prvi put su pred svojim navijačima uspjeli pobijediti Zaprešićane. Pune četiri i pol godine Div iz predgrađa vraćao se s bodovima iz Splita, ali i toj tradiciji je došao kraj, u utakmici koja se ni po čemu nije razlikovala od ostalih Hajdukovih prvenstvenih utakmica na Poljudu.

Bijeli su od prve minute stisnuli goste na njihovu polovicu, pokušavaju što prije postići pogodak kojim bi skinuli pritisak i sasvim si olakšali u nastavku susreta. Mišo Krstičević poslao je na teren (pre)opreznu formaciju - u prvih 11 su bila tri lijeva beka (Jozinović na prirodnoj poziciji, Lima na zadnjem veznom, a Stojanović na lijevom krilu), a fantastični talent Tomislav Kiš u konačnici nije dobio niti minute.

U jalovim nastojanjima da uspiju probiti bedem ispred Krševana Santinija Bijeli su uspjeli tek u 33. minuti - jedan bezazleni centaršut s desne strane Milardović je odbio ravno na nogu Antonija Milića koji je opalio svojom ljevicom, a lopta je pogodila baš Milardovića i prevarila Santinija za vodstvo Hajduka. Podsjetimo, Milić je Interu zabio i u prvom dijelu sezone, kada je Hajduk vodio njegovim golom 1:0 na poluvremenu da bi završilo 1:1.

Malo je nedostajalo da se ponovi takav scenarij, jer kako je utakmica odmicala igrači Borimira Perkovića preuzimali su sve više rizika u svojoj igri, a Hajduk to nije znao naplatiti u nekom od brojnih protuudara.

U 58. minuti Bencun je traljavo reagirao nakon što je Santini odbio ubačaj Stojanovića, a samo minutu kasnije hitrina Marija Maloče sačuvala je vodstvo Hajduku - lob Mislava Oršića bio je neuhvatljiv za Blaževića, ali i nedovoljno spor da ga Maloča ne bi sustigao i otklonio opasnost. Minutu kasnije Interu je poništen pogodak, na signalizaciju pomoćnog suca.

Utakmica se do kraja razvodnila, ali daleko od toga da je nedostajalo uzbuđenja. Prvo je u 85. minuti Interu poništen još jedan pogodak, zatim je u 88. prvo Blažević pa onda i s gol-crte Jozinović sačuvao prednost Hajduku, da bi u posljednjim trenucima Bencun još jednom loše reagirao nakon što ga je Jozinović izbacio jedan na jedan sa Santinijem (pogodio je Interova vratara u nogu).