Sezona je - gotova!

Hajduk ispao iz kupa, pogledajte što je rekao Balakov

Nova katastofalna sezona za Hajduk praktički je završila već krajem studenog. Oprostili se od Europe, prvenstva i sada - kupa.

Zagreb je nakon ruleta jedanaesteraca potpuno zasluženo izbacio Hajduka iz Kupa! Nakon 1:0 Hajduka na Poljudu, Zagreb je u u uzvratnoj utakmici četvrtfinala kupa u Kranjčevićevoj uzvratio istom mjerom, a polufinale je osigurao nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Već u 5. minuti Hrvoje Štrok je sjajnim volejom pogodio prečku. Bio je to nagovještaj teških trenutaka za goste iz Splita. Luštica i Sharbini uzvratili su udarcima pored gola, a onda je Abdurahimi također uzdrmao gredu kada je htio ubaciti loptu u 16-erac. I treći put je Hajduk pomazila sreća kada je Medić u 18. minuti promašio stopostotnu priliku pucajući visoko preo gola neometan s desetak metara. Bila je to najbolja prilika za Zagreb do tada, a igrala se 20. minuta.

U drugom poluvremenu Medić je uspio promašiti još nevjerojatniju priliku. Na pet metara je ostao sam, ali Subašić je nekako nogom uspio spasiti siguran gol domaćina. Hajdukovi su igrači pokušavali udarcima iz daljine, ali sve je to bilo dosta neprecizno.

No, u 85. minuti Anas je sjajno iznio jednu loptu u kontru i u akciji tri na jedan odlično uposlio Ahmada čiji udarac fantastično skida Vidaković. Bila je to mat pozicija kojom je Hajduk unatoč jako lošoj igri mogao riješiti pitanje polufinalista Kupa.

Šok pet minuta prije kraja

A onda u sljedećem napadu šok za Hajduk! U 87. minuti zabija Dedić za 1:0. Zagreb je potpuno zasluženo poveo nakon što je Abdurahimi ubacio na prvu vratnicu, a dotadašnji tragičar Medić tek dirnuo loptu koja je prevarila zbunjenog Subašića. Dedić je potvrdio gol zakucavši loptu koja se kretala po gol crti nakon odbijanja od stative.

Tako je završilo ovih 90 minuta i nakon ukupnih 1:1 nije bilo produžetaka, već se krenulo s izvođenjem kaznenih udaraca.

Redom su zabijali Vukušić, Oršulić, Andrić i Jurendić, a onda je promašio Ahmad Sharbini tj. obranio mu je Vidaković. Štiglec je potom zabio Subašiću, a Maloča Vidakoviću. Šovšič je hrabro 'panenkom' zabio vrataru Hajduka, a onda je sam Subašić zabio s 11 metara. Točku na 'i' stavio je Mateo Pavlović za prolaz Zagreba.

Veliki tragičar za Hajduk ispao je Ahmad Sharbini koji je pet minuta prije kraja promašio 'zicer',  a onda je jedini bio neprecizan s bijele točke.

Iako je Krasimir Balakov poručio kako Bijeli sve snage bacaju u borbu za kup jer u prvenstvu zaostaju za Dinamom velikih osam bodova, očito je kako je i ta borba završila. Splićani su tako praktički završili ovu sezonu, jer više ne mogu ništa osvojiti. Polufinale kupa nisu ni zaslužili nakon očajne igre u uzvratu.

''Čestitam Zagrebu na prolasku u polufinale. Razočaran sam karakterom svojih nogometaša'', rekao je nakon susreta Hajdukov trener i dodao kako ne zna hoće li uprava kluba sankcionirati njega i igrače.

''Neke veće analize radit ćemo nakon utakice sa Zadrom ove nedjelje'', rekao je vidno razočarani Balakov.

U polufinale kupa plasirali su se i Osijek te Cibalia koji su danas igrali protiv Rijeke i Vinogradara. Osijek je opet slavio, a Cibalia se spasila blamaže golom Bartolovića dvije minute prije kraja susreta. Dinamo i Istra tek trebaju igrati svoje dvoboje.