breaking news !: UŽIVO Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"

Dinamovci dobili medalje: Pročitali sva imena osim Vahe i Zajeca!

U posljednjem kolu Prve HNL Dinamo je remizirao (1:1) sa Splitom na Maksimiru…

Dinamo je poveo pogotkom Milana Badelja u 40. minuti, a Split je izjednačio preko Ante Rebića u 83. minuti. "Modri“ su osvojili šesti uzastopni naslov prvaka sa čak 17 bodova prednosti ispred drugoplasirnog Hajduka. Medalje prvacima nakon utakmice podijelili su "zlatna kopačka“ Davor Šuker i glavni tajnik HNS-a Zorislav Srebrić. Zanimljivo da je službeni spiker pročitao imena igrača i stručnog stožera koji su osvojili naslov prvaka. Prisjetio se i Marija Mandžukića koji je prešao u Wolfsburg prije početka prvenstva, ali nije spomenuo Vahida Halilhodžića, a niti Velimira Zajeca, trenere koji su ove sezone vodili momčad "modrih“ u najvećem broju utakmica.

Na kišom okupanom Maksimiru nove-stare prvake Hrvatske došlo je pozdraviti oko četiri tisuće navijača. Gosti iz Splita donijeli su cvijeće prvaku, ali i domaćin je pripremio buket crvenih ruža za najugodnije iznenađenje sezone. Čelnici Dinama i Splita prijateljske odnose demonstrirali su organizacijom popodnevnog ručka. Samit je bio na najvišoj razini. Dinamo je predvodio izvršni predsjednik Zdravko Mamić, a Split predsjednik Slaven Žužul. Na terenu se vodila žestoka bitka. "Modri“ nisu imali popusta za "crvene“ kojima je trebala pobjeda i kiks Hajduk protiv Lokomotive da sezonu završe na fantastičnom drugom mjestu.

Trener Dinama Marijo Tot izveo je na travnjak naglašeno ofenzivan sastav, u kojem je Arijan Ademi, inače zadnji vezni, igrao na poziciji stopera zbog izostanka Igora Bišćana, Leandra Cufrea i Tomislava Barbarića. U prvih jedanaest bio je i "otrežnjeni“ Sammir. Brazilac je cijelu utakmicu bio ispodprosječan.

Kišom natopljeni travnjak objema momčadima zadavao je probleme, no svejedno smo vidjeli nekoliko odličnih akcija u prvih pola sata igre. Dinamo je poveo u 40. minuti golom Milana Badelja. Nakon odlične povratne lopte Ante Rukavine, Dinamov veznjak prizemnim je udarcem sa 18 metara pogodio u sami desni kut vratara Splita Andrije Vukovića. Bio je to šesti pogodak Badelja u sezoni.

U nastavku je krenulo s nekoliko oštrih startova s obje strane. Nakon jednog starta Brezovca na Peharu došlo je do gužve u kojoj je bilo naguravanja igrača, no ipak se sve brzo primirilo. Gledatelji su živnuli tek u 65. minuti kada je umjesto Rukavine ušao "modri wunderkind“ Mateo Kovačić.

Međutim, u posljednjih petnaestak minuta utakmice Splićani su preuzeli inicijativu. Dodatni angažman isplatio im se 83. minuti kada su nakon brzo izvedene kontre izjednačili rezultat preko Ante Rebića. U samom finišu umalo su nakon slične akcije došli do vodstva. Siguran pogodak spriječio je Tomečak izbacivši loptu u korner. Na kraju je završilo sasvim realnih 1:1.

Najbolji igrač utakmice definitivno je bio Badelj. Osim što je postigao lijep pogodak, diktirao je tempo igre "modrih“ kroz cijelu utakmicu, a stigao je oduzeti i nekoliko lopti na sredini terena. Borio se za svaku loptu kao da se radi o odlučujućoj utakmici za prvaka. Možda je razlog Badeljeva angažmana bio poveći broj menadžera na maksimirskim tribinama. Imali su što vidjeti. Usudili bi se reći da je Badelj najbolji igrač Dinama u proljetnom dijelu sezone. Stoga ne čudi što je Badelj trenutačno najtraženiji Dinamov igrač na tržištu, a s obzirom na naglašenu potrebu punjenja klupskog proračuna, pitanje je hoće li dočekati kvalifikacije za Ligu prvaka u „modrom“ dresu?

DINAMO – SPLIT 1:1