'Modri' promašili penal

'Impresionirani' Dinamo s igračem više kiksao u Zaprešiću!

U posljednjoj utakmici 16. kola Prve HNL Inter je kod kuće odigrao s Dinamom neodlučeno 0:0, iako je od 56. minute igrao s igračem manje...

U sjeni događaja oko štrajkova koji potresaju HNL. Odigralo se 16. kolo koje je zaključeno utakmicom u Zaprešiću između Intera i Dinama.

Nakon što su šokirali Hajduk na Poljudu, nogometaši Intera 'zaustavili' su i 'modre'. Naime, Inter je izdržao sve nalete Dinama i na krilima vratara Santinija osvojio veliki bod. Velik zato jer su od 56. minute igrači Ilije Lončarevića igrali s desetoricom zbog isključenja Plazanića.

Treba spomenuti da je i Santini u 56. minuti obranio jedanaesterac Alispahiću te u još nekoliko navrata odlično intervenirao i spasio mrežu domaćina. Čime je definitivno zaslužio titulu igrača utakmice.

'Modri' su, očito još pod dojmom Bernabeua, pružili blijedu i neatraktivnu igru, dok za 0:0 na poluvremenu mogu zahvaliti samo Kelavi koji je spašavo Dinamov gol. Da nije bilo njega, Inter je lako mogao do sva tri boda u Zaprešiću.

Tijek utakmice:

56' - Najzanimljiviji trenutak utakmice. Santini je obranio jedanaesterac Alispahiću! Prvo je dosuđen prekršaj nad Kovačićem na rubu kaznenog prostora s desne strane. Alispahić je ubacio u peterac, a sudac ubrzo dosudio jedanaesterac za goste i pokazao drugi žuti karton Plazaniću zbog igranja rukom. Međutim, vratar Intera fenomenalno je obranio udarac s bijele točke i održao Inter na životu...

Utakmica je počela u 15 sati, a trenutačni rezultat nakon prvih 45 minuta je 0:0.

Dinamo nakon teškog poraza u Madridu nije baš oduševio ni protiv Intera. I jedna i druga momčad imale su odlične prilike za postizanje pogotka u prvom dijelu, a Inter je nakon početnog 'spavanja' ozbiljno zaprijetio Modrima. Domaćin je čak imao izrazitije šanse u prvih 45 minuta.

U 18. minuti Kelava je izvrsno obranio udarac glavom Plazanića, ali je ipak svirano zaleđe. Na drugoj strani je pokušao Leko čiji se udarac odbio od leđa jednog domaćeg igrača i završio iznad grede. Bilo je to sve od Dinama uz početni pokušaj Beqiraja na samom početku utakmice kada potegao preko gola.

Abilallaj je pucao malo preko gola iz slobodnog udarca. U 26. minuti je kapetan domaćih Tomislav Šarić prevario Vidu i pucao, ali opet je odlično reagirao Ivan Kelava i spasio svoju momčad sigurnog gola.