U 16. kolu Prve HNL Hajduk je sa 2:1 pobijedio Šibenik na Šubićevcu…

Ivan Lendrić

(5, 45), dok je gol nade za Šibenik postigao

Ante Živković

(63).

Skoro do samog početka utakmice nije se znalo u kojoj će postavi momčad Šibenika istrčati na travnjak. Financijska kriza u klubu nagnala je igrače da razmišljaju o štrajku, jer već mjesecima nisu primili plaću. Neki su se odlučili na najdrastičniju metodu, a na kraju je protiv Hajduka zaigrala kombinirana momčad s nekoliko mlađih prvotimaca i juniora.

Ni Hajduk nije bio u punom sastavu, Balakovu je nedostajalo nekoliko igrača iz udarne postave, pa je morao povući u prvu momčad tri juniora, Radošević je zaigrao od prve minute, ali Balakov je za razliku od Šibenčana sam sebi stvorio probleme riješivši se nekoliko igrača preko noći. No, to je već neka druga priča.

„Bijeli“ su sjajno ušli u utakmicu, od prve minute pritisnuli su Šibenčane, a takav pristup utakmici isplatio im se već u 5. minuti. Anas Sharbini nabacio je iz kornera, a Ivan Lendrić glavom je pospremio loptu u mrežu nemoćnog vratara Šibenika Hrvoja Slavice. Lendrić je u prvih pola sata igre propustio još dvije jako dobre šanse, a kada je u finišu prvog poluvremena postigao svoj drugi pogodak na utakmici, činilo se da je utakmica riješena.

Međutim, Šibenčani se nisu predavali, u drugo poluvrijeme ušli su znatno odlučnije. Domaćin je preko mladog Ante Živkovića smanjio na 2:1 u 63. minuti, ali više od toga nije mogao. Hajduk se do kraja grčevito branio i obranio.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 16. kola Prve HNL Rijeka je pobijedila Osijek na Kantridi 1:0.

--------------------------------------------------------------------------

90' Hajduk je sačuvao prednost i pobijedio Šibenik 2:1.

85' Šibenik pritišće obranu Hajduka, ali nema izglednijih šansi.

75' Izlazi Anas Sharbini, a ulazi Ante Milić.

63' GOOOL!!! Šibenik je smanjio na 2:1, strijelac je Ante Živković. Malčić je topovski pucao, Subašić obranio, ali natračao je Živković i pogodio iz blizine mrežu Hajduka.

58' Još jedna dobra intervencija Slavice. Anas Sharbini oštro je pucao iskosa s desne strane, ali Slavica je bio dobro postavljen.

52' Kukoč je dobro prošao po lijevoj strani, odlučio se za udarac, ali lopta je fijuknula pokraj desne stative Slavičinog gola.

50' Jakoliš ponovno prijeti Subašiću, no netko od hajdukovaca je blokirao njegov udarac, pa je lopta otišla u korner.

49' U drugom dijelu prvi je zaprijetio Šibenik. Jakoliš je probio po desnoj strani, ušao u šesnaesterac Hajduka, htio je odigrati pas prema Malčiću, no Subašić ga je pročitao i presjekao loptu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena, Hajduk protiv Šibenika vodi 2:0.

45' GOOOL!!! Lendrić povećava na 2:0. Kukoč je centrirao s lijeve strane, a Lendrić je bio na pravom mjestu i još jednom je glavom zateresao mrežu Slavice.

37' Solidan udarac Luštice s ruba šesnaesterca Šibenika Slavica brani bez većih problema.

33' Lendrić je izašao licem u lice s vratarom Šibenika, doduše malo iskosa s lijeve strane, no Slavica je dobro skratio kut i nogom obranio udarac napadača Hajduka.

29' Nakon burnog početka utakmice, u posljednjih petnaestak minuta situacija se primirila. Lopta se uglavnom kreće na sredini terena bez ozbiljnijih pokušaja da se ugroze vratari.

15' Lendrić je bio u velikoj šansi, išao je jedan na jedan s posljednjim čovjekom obrane Šibenika, oslobodio se svojeg čuvara no s desetak metara puca visoko preko gola Šibenika.

12' Kukoč desnom nogom s ruba šesnaesterca puca preko grede šibenskih vrata.

5' GOOOL!!! Hajduk je poveo pogotkom Lendrića. Nakon centaršuta iz kornera Anasa Sharbinija, u petercu Šibenika najviši je bio Lendrić koji glavom pogađa u lijevi donji kut vratara Slavice.

1' Utakmica je počela.

U poslijepodnevnim subotnjim utakmicama 16. kola Prve HNL postignuti su sljedeći rezultati:

Split - Cibalia 1:1
Istra - Karlovac 2:0
Zagreb - Slaven 1:1
Zadar - Lučko 1:0

Ipak se nije ostvarila prognoza kako će Šibenačni protiv Hajduka morati zaigrati s juniorima. U sastavu Šibenika su devetorica prvotimaca i dva juniora.

Službeni sastavi:

Šibenik: Slavica, Georgievski, Malčić, B. Pešić, Tabula, Golub, Jakoliš, Španja, Kendeš, Spahija, Blaić

Hajduk: Hajduk: Subašić, M. Barišić, Inoha, Andrić, Lima, Radošević, Luštica, Gabrić, Anas, Kukoč, Lendrić.

----------------------------------------------------------------------

Šef sindikata nogometaša Dario Šimić proveo je subotnje prijepodne s nogometašima Šibenika. U tom trenutku se činilo da su njih osmorica odlučni da ne igraju protiv Hajduka.

"Dečki su tako odlučili, iako im nije lako, prijeti im se suspenzijama, pod pritiskom su sa svih strana, rekao bih da su od svega u šoku. A samo traže svoje, i mi ih u tome podržavamo. Ti igrači su od klupske uprave tražili da im ispuni i minimalne zahtjeve, ali nisu naišli na dobru volju", kaže Šimić.

Iz HNS-a još uvijek nema nema pozitivnih signala?

"Kad već to nisu učinili ljudi iz uprave Šibenika, žao mi je što nitko iz HNS-a nije pokazao dobru volju, da ponude neko rješenje. Na žalost, Savez se prema igračima i dalje odnosi kao maćeha, a ne kao majka", dodao je Šimić. (I.M./Agencija VLM)

Prema nekim informacija Šibenik bi se ipak mogao na Šubićevcu pojaviti s više-manje udarnom momčadi. Navodno je postignut dogvoor između igrača i Uprave, no to ćemo tek vidjeti kad utakmice počne.

S druge strane, Balakov protiv Šibenika neće imati na raspolaganju Jamesa, Brkljaču, Milićevića, Vejića i Maloču, a još nije sasvim jasno hoće li Inoha biti spreman. Nakon udaljavanja iz momčadi Trebotića, Glumca i Tičinovića, bugarski stručnjak iz juniora je povukao Radoševića, Milića i Barišića.