Gradski derbi

Dinamo okrenuo Lokomotivu, Šitum zabio u stilu Messija!

U derbiju 24. kola Prve HNL Dinamo je pobijedio Lokomotivu s 2:1 na Maksimiru i tako došao do ukupno 12. pobjede nad filijalom...

Ove su dvije momčadi dosad odigrale 12 prvenstvenih utakmica, a 'Lokosi' još nikad nisu osvojili ni boda. I ovaj put Dinamo je poprilično sigurno stigao do pobjede, iako je gubio 1:0 nakon sjajnog pogotka Šituma. No, golovima Brozovića i Antolića 'modri' su okrtenuli utakmicu već u prvom poluvremenu.

Lokomotiva se mogla rezultatski vratiti do poluvremena, teško je pogriješio Šimunović, poklonio loptu Budimiru i kad se čekala egzekucija Leko je u zadnji tren uklizao i spasio Dinamovu mrežu.

Ivkovićeva momčad igrala je mekano kao i protiv Hajduka, napravila je samo četiri prekršaja. 'Modri' su u nastavku krenuli dobrim udarcem budućeg igrača Barcelone Alena Halilovića. Pravu priliku imao je Šitum, bio je sam pred Ježinom, no vratar Dinama je krasno obranio.

'Modri' su upisali nova tri boda, drže bodovni razmak na tablici, ali daleko je to od dobre igre kakvu je najavljivao Zoran Mamić. Kad bi došli blizu suparničkom golu nisu se odlučivali na završnici nego su komplicirali. A problemi sa stoperima i dalje su veliki, Jozo Šimunović je potencijal, ali je daleko od pravog stopera s tako velikim brojem grešaka. (VLM)

Tijek utakmice Dinamo - Lokomotiva:

Kraj.

90' Pavičić je ubacio s lijeve strane, Čop natrčao i pucao iz prve, no Zelenika je još jednom dobro obranio.

80' Velika prilika za Dinamo! Soudani je ubacio s desne strane, Šimunić primio loptu na pet metara od gola i pucao iz okreta, ali Zelenika je obranio.

71' Brozović je odlično pronašao Antolića na šest-sedam metara od vratiju, Dinamov veznjak je primio loptu, ali njegov udarac je otišao daleko od gola.

61' Dinamo je odmah uzvratio kontrom, Fernandes je petom pronašao Čopa koji je s ruba kaznenog prostora pucao preko gola.

60' Šitum se našao u sjajnoj prilici, pucao s 10-ak metara, no Ježina je odlično obranio.

59' Ademi je zaprijetio s 20-ak metara, no nije bilo potrebe za intervencijom vratara Lokomotive.

48' Halilović je dobio loptu na desnoj strani, ušao u sredinu i pucao s 20-ak metara malo pokraj stative.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Maksimiru.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Velilka šansa za Lokomotiv. Šimunović se okliznuo, Budimir je ostao sam pred golom Dinama, no Leko je spasio klizećim startom.

40' GOOOOL!!! Antolić je zabio za 2:1. Leko je odigrao pas za Antolića, a ovaj je pucao iskosa s desne strane i pogodio drugi kut. Čini se da je Zelenika mogao bolje intervenirati.

38' Dobar udarac Šituma s distance odlazi pokraj vrata.

28' GOOOOOL!!! Dinamo je izjednačio, strijelac je Brozović. Veznjak Dinama prodao je lažnjak braniču Lokomotive, a potom desnom nogom s lijeve strane pogodio dalji kut Zelenike.

27' Još jedna šansa za Lokomotivu. Šitum je ponovno prošao, ali nije dobro pucao.

20' GOOOOOL!!!! Sjajan prodor i pogodak Šituma. Uzeo je loptu na polovici Lokomotive, sjurio se prema golu Dinama, prošao pokraj  Šimunovića kao da ga nema i onda smireno prebacio Ježinu. Doista fantastičan pogodak, u stilu Lionela Messija.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Dinamo: Ježina - Leko, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Ademi, Brozović, Antolić - Halilović, Fernandes, Čop

Lokomotiva: Zelenika - Gorupec, Barbarić, Ćalušić, Musa - Chago, Begonja, Trebotić - Šitum, Pjaca, Budimir

Ove su dvije momčadi dosad odigrale 11 prvenstvenih utakmica, a 'lokosi' još nikad nisu osvojili ni boda.