Split ravnopravan suparnik

Derbi u Parku mladeži završio remijem, Hajduku u završnici poništen pogodak!

Šesto kolo 1. HNL u Parku mladeži zaključili su gradski rivali, nogometaši Splita i Hajduka, koji su remizirali 1:1.

Nogometaši Splita i Hajduka odigrali su bez pobjednika 1:1 u gradskom derbiju 6. kola 1. HNL-a. Pred 5.000 gledatelja u Parku mladeži, gradski rivali odigrali su solidnu utakmicu u kojoj su obje momčadi mogle do pobjede. Hajduk joj je bio bliži za nijansu, no tri minute prije kraja regularnog dijela, pogodak Lendrića poništen je zbog zaleđa.

Kao što su iz oba tabora najavljivali uoči početka utakmice, obje su momčadi furiozno krenule u susret, a Hajduk je već u 2. minuti zatresao mrežu domaćina. Strijelac je bio Marin Tomasov. Na odgovor Splita čekali samo samo 2 minute, kada Romano Obilinović postiže pogodak za izjednačenje. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Hajduk je tako upisao prvi remi ove sezone, kojim je zadržao priključak za stopostotnim Dinamom koji ima maksimalan učinak nakon 6 kola. Hajduk ima 13 bodova, koliko i treći Slaven Belupo. Split je osmi sa 9 bodova.

Tijek utakmice:

93' Utakmica je završena. Split i Hajduk odigrali su 1:1.

93' Domaćini pokušavaju spasiti bod. Slobodan udarac za Split izvodi Pehar koji vrlo dobro puca prema Subašićevim vratima, ali lopta završava u out.

92' Hajduk nakon poništenog pogotka pritišće Splićane, ali nema uspjeha. Balakov i društvo morat će se pomiriti s remijem i podjelom bodova.

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

87' Hajduk postiže pogodak, ali ga sudac poništava zbog navodnog zaleđa. Dojam je da zaleđa nije bilo i da će se, ako rezultat ostane nepromijenjen, Hajdukovci žaliti na neopravdano poništenje gola. Mrežu domaćina zatresao je Lendrić.

84' Dobri pokušaji na obje strane, ali nema pogotka. Sve je izvjesnije kako bi gradski rivali mogli podijeliti bodove

78' Nakon kornera Obilinovića, Budiša je pucao preko gola.

75' Odlična prilika za Hajduk. Ahmad Sharbini silovito jepucao prema domaćim vratima, ali lopta je protutnjala pored desne vratnice. 4. korner za Hajduk na utakmici. Iz male gužve nije bilo opasnosti za Vukovića.

60' Odmah nakon što je ušao u igru, Vuković je pokušao s 20 metara, no Vuković odbija loptu.

59' Umjesto Luštice u igru ulazi Ivan Vuković.

58' Utakmica je na kratko prekinuta jer je Šimić ostao ležati na travnjaku.

54' Torcida je transparentom odala počast poginulima u kornatskoj tragediji,

51' Split je puno bolje krenuo u nastavak utakmice. Hajduk ne može izvesti nijednu ozbiljniju akciju i bez mogućnosti da iznese loptu.

48' Slobodan udarac domaćina, ali nema opasnosti za vrata Hajduka.

46' Utakmica je nastavljena.

45+1' Završeno je prvo poluvrijeme zanimljive utakmice u Dugopolju. Dojam je da su domaćini pokazali malo više agresivnosti od Hajduka, samo nisu imali dovoljno koncentracije da to okrune pogotkom. Dvije dobre prilike imao je mladi Rebić, koji je promašio stopostotnu šansu u 20 minuti utakmice. Prema statistici, Hajduk je zamjetno bolji od domaćina, uputio je 6 udaraca prema vratima Splita, od čega 4 u okvir vrata, a posjed lopte imao je 51 posto. Ako Split nastavi ovim tempom, Hajduk bi mogao imati dosta problema u nastavku dvoboja.

45' Igrat će se 1 minuta sudačke nadoknade.

41' Tempo je nakon efektnog otvaranja utakmice malo pao.

40' Slobodan udarac za Split kojeg izvodi Obilinović, ali više od 30 metara udaljenosti šalje loptu neprecizno i previsoko.

37' Tomasov je pokušao s ruba kaznenog prostora ali lopta ide daleko iznad gola.

35' Ahmad je još jednom pobjegao svom pratitelju Križancu i pao nakon duela s Vukovićem, no sudac Marić dosudio je prekršaj za domaćine.

32' Obećavajuća prilika Ahmada Sharbinija. S Lušticom je pokušao skuhati pogodak, ali lopta je završila u bloku domaćina.

23' Žuti karton za Križanca zbog grubog starta na Brkljači.

20' Nova sjajna prilika za Split. Mladi 17-godišnji Ante Rebić dobreo je prevario Subašića, našao se sam pred golom, no lopta mu bježi daleko iznad gola.

15' Odlična prilika za domaćine! Erceg je odlično pobjegao svojim čuvarima i uputio udarac prema Subašiću,ali vratar Hajduka uspio je spasiti svoju mrežu.

5' Kakav sjajan početak utakmice u Dugopolju!

4' GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Split je izjednačio na 1:1! Pogodak je postigao Romano Obilinović, koji je prvo dobio duel s Andrićem, a onda je lobom iznenadio Subašića.

2' GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL! Hajduk vodi 1:0 već na početku utakmice. Odlično otvaranje Hajduka. Anas je dobro pucao prema domaćim vratima, no lopta se odbila od Vukovića, a na odbijanac je odlično naletio Marin Tomasov koji samo koji metar od gola utrpao loptu u domaću mrežu!

1' Počela je utakmica. Glavni sudac utakmice je Bruno Marić.

Nogometaši Splita od 20 sati u gradskom derbiju 6. kola 1. HNL dočekuju Hajduk. 'Crvene' su malo poremetili nenadani odlasci trenera Ivana Katalinića i sportskog direktora Nenada Pralije, no uoči derbija za koji kažu da ih uvijek motivira, poručili su kako su spremni za sva tri boda.

"Radi se o velikom protivniku o kojemu najbolje govori gol razlika od 9:1 u zadnja tri kola. Dobro smo se pripremili kroz tjedan. Pratio sam gotovo sve utakmice Hajduka u ovoj sezoni, snimili smo njihovu igru i dobro se pripremili i psihički i taktički. Što se tiče same utakmice mislimo da će biti spektakl, a nas zanimaju samo tri boda kako bismo se vratili u vrh tablice jer tamo objektivno i pripadamo," izjavio je uoči derbija novi stari trener Splita Tonći Bašić.

S druge pak strane, strateg Hajduka, Krasimir Balakov također se hrabri da je njegova momčad spremna za novu pobjedu.

"Mojim igračima na pameti su samo tri boda. Puni smo samopouzdanja", istaknuo je trener 'Bilih'.

Tko je bio u pravu i tko će Park Mladeži napustiti s punim plijenom, vidjet ćemo od 20 sati. Tekstualni prijenos utakmice između Splita i Hajduka pratite na našem portalu...

Sastav Splita: Vuković, Budiša, Vidić, Križanac, Marčić, Vitaić, Šimić, Čop, Erceg, Obilinović, Baraban

Sastav Hajduka: Subašić, Inoha, Maloča, Andrić, Lima, Tomasov, Luštica, Brkljača, Kukoč, Ahmad, Anas