Slavila i Lokomotiva

Ćirin Zagreb s pobjedom iz dva penala zaključio jesen, Pamiću pozlilo!

U prvim dvama utakmicama 19. kola HNL-a domaćini su u završnici upisali pobjede.

Gol vrijedan tri boda za Lokomotivu je na Maksimiru zabio Domagoj Antolić, u 82. minuti utakmice.

Nešto zapadnije, u Kranjčevićevoj, bilo je puno više uzbuđenja.

Istra 1961 povela je već u 12. minuti protiv Zagreba, ali igrači Ćire Blaževića na koncu su uspjeli preokrenuti, postigavši oba pogotka iz jedanaesteraca.

Prvo je u 39. minuti Vojtuša srušio Sušić, a nakon što je osječki arbitar Andrej Burilo pokazao na bijelu točku, mladi Slovak na posudbi iz milanskog Intera preuzeo je odgovornost i hladnokrvno poravnao.

Odluka o pobjedniku pala je u samoj završnici. U 87. minuti Mitrović je pao poslije dvoboja sa Zgrablićem, a Burilo dosudio novi penal za Pjesnike, kojeg je Abdurahimi pretvorio u konačnih 2:1.

Kod drugog jedanaesterca žestoko je protestirao trener Puljana Igor Pamić, koji se nije pojavio na press konferenciji poslije utakmice jer mu je pozlilo.