Vučević u nevjerici, Jimeneza oduševila Torcida zbog navijanja nakon 0:3

Trener Hajduka Goran Vučević priznaje da je bilo nerealno očekivati da Hajduk ''prezimi'' ove sezone u Europi...

Nakon 3-1 poraza od AEK-a Hajduk je ostao i bez matematičkih šansi za prolazak dalje u nokaut fazu Europa lige. U pet kola Splićani su pobijedili Anderlecht, ali i zabilježili po dva poraza od  AEK-a i Zenita te su se oprostili od daljnjeg natjecanja.

Naša zadnja linija nije funkcionirala dobro. Morali su stajati bliže igračima i biti koncentriraniji

''Mislim da ova momčad plaća danak neiskustvu. Samo jedan igrač imao je na ovoj utakmici 25 godina, svi su bili mlađi. Europska liga ima svoju kvalitetu, bez nje ne možete igrati u njoj. Samim ulaskom u Europa ligu Hajduk je napravio puno, nerealno je bilo očekivati više,'' izjavio je trener Vučević nakon utakmice pa se osvrnuo na igru:

''Prvo poluvrijeme je jako dobro izgledalo, ali i mi i oni smo se jako potrošili i nismo mogli održati visok ritam. Naša zadnja linija nije funkcionirala dobro. Morali su stajati bliže igračima i biti koncentriraniji. Po ovom teškom terenu koncentracija je jako važna, ali ona nije bila prisutna.''

''Meni je osobno neshvatljivo da nismo zabili u prvih 45 minuta'', ponavljao je Vučević novinarima.

''Držali smo pritisak visoko u prvom poluvremenu, sve je to izgledalo jako dobro. Da smo zabili gol, utakmica bi krenula u drugom smjeru,'' zaključio je splitski stručnjak koje preostaje lov na Dinamo u HNL-u za kojim zaostaje Hajduk 7 bodova.

'''Hajduk nije u dobroj situaciji. No, nema predaje, dok god ima šanse trebamo se boriti.''

Trener AEK-a Jimenez je istaknuo kako je Hajduk u prvom poluvremenu dominirao.

"U stanki nakon prvog poluvremena sa svojim sam se igračima dogovorio da moramo igrati bolje, jer ovo je europsko natjecanje, a to se i dogodilo", kazao je Jimenez. On smatra kako Hajduk u drugom poluvremenu nije fizički pao nego se AEK uspio bolje organizirati.

"Jedini problem Hajduka je da je AEK u drugom poluvremenu bio puno bolji nego u prvom", kazao je Jimenez. Dodao je kako ga je oduševilo što su navijači Hajduka bučno navijali za svoju momčad i u trenutku kada je gubila 0:3.