Villareal sredio PAOK, buđenje Atletica

Trijumfima nad PAOK-om i Rosbergom španjolski su predstavnici Villareal i Atletico znatno popravili svoju situaciju u Europa ligi...

Nakon trijumfa nad Dinamom PAOK nije bio zreo za senzaciju u Španjolskoj, ali Villareal ga nije ni razbio. Jedini gol za drugu pobjedu 'žute podmornice' u skupini zabio je Marco Gaston Ruben u 38. minuti.

A. Boussaidi 86'

Villarreal je tako preuzeo vrh ljestvice sa šest osvojenih bodova.

Nogometaši Juventusa su i petu utakmicu zaredom ostali neporaženi, no pitanje je koliko su zadovoljni s 1-1 u Salzburgu, gdje su igrali ogled 3. kola skupine A Europa lige.

S tim bodom su ostali na trećem mjestu ljestvice (ukupno tri boda), a još je uvijek ispred njih poljski Lech (četiri boda), s tim da tek moraju odigrati gostujuću utakmicu u Poznanu.

U Salzburgu su protiv tamošnjeg Red Bulla igrači Juventusa morali loviti i zaostatak, budući da je u 36. minuti Slovak Švento zabio za austrijsku momčad. No, nakon poluvremena je trener Juventusa Delneri uveo u igru Miloša Krasića, najboljeg ovosezonskog igrača torinske momčadi, a ovaj je samo šezdesetak sekundi nakon toga postavio konačnih 1-1.

Hrvatski nogometaš Nikola Pokrivač je odigrao svih 90 minuta za Red Bull Salzburg, a Juventus je zanimljivo odigrao sva tri remija u Europa ligi.

U drugom ogledu skupine A navijači Manchester Cityja su gledali šou Togoanca Emmanuela Adebayora. Zabio je sva tri pogotka u pobjedi 3-1.

U skupini B je branitelj naslova ovog natjecanja, madridski Atletico, upisao prvu pobjedu. S 3-0 su na svom Vicente Calderonu svladali Rosenborg. Nakon 0-0 Arisa i Bayera prava je gužva na ljestvici ove skupine. Prvog Bayera i posljednjeg Rosenborga razdvaja samo dva boda.

Recimo da je za Bayer svih 90 minuta igrao hrvatski nogometaš Domagoj Vida, prilikom gostovanja u Grčkoj.

Lisabonski Sporting je ostvario i treću pobjedu u skupini C. Sa 5-1 su razmontirali belgijski Gent za kojeg je prvo poluvrijeme odigrao hrvatski nogometaš Mario Barić

Dinamo Kijev hrvatskog reprezentativca Ognjena Vukojevića ostvario je u 3. kolu skupine E Europa lige svoju prvu pobjedu. Bilo je 2-1 za ukrajinskog doprvaka u gostima kod Alkmaara...

Artem Milevskij doveo je Dinamo u vodstvo u 16. minuti, Alkmaar se vratio u igru preko Erika Falkenburga u 35., da bi četiri minute potom Yevhen Khacheridi postavio, pokazalo se, konačan rezultat.

Valja reći da je u sudačkoj nadoknadi Alkmaaru isključen Niklas Moisander, kao i da je kod Dinama svih 90 minuta odradio Vukojević.

U drugoj utakmici skupine BATE je slavio kod moldavskog Sheriffa 1-0 golom Bjelorusa Sergeja Sošnjovskog iz osme minute.

BATE predvodi skupinu E sa sedam osvojenih bodova, dok je Dinamo pobjedom skočio do trećeg mjesta.

U skupini F moskovski CSKA je protutnjao Sicilijom i slavio 3-0 pobjedu u Palermu, te tako zadržao svoj stopostotan učinak. Slavio je CSKA dvama golovima Seydoua Doumbije i jednim Tomasa Necida, pa je tako promašeni penal Brazilca Vagnera Lovea iz 23. minute izgubio na važnosti. Domaćin je od 75. minute igrao bez pocrvenjelog Javiera Pastorea.

Sparta je u Pragu odigrala tek remi sa švicarskim drugoligašem Lausanneom. Bilo je 3-3 u utakmici punoj drame i preokreta. Povela je Lausanne golom Sebastiena Meolija, preokrenuo je domaćin susret već do poluvremena dvama golovima Bonyja Wilfrieda i jednim Juraja Kucke, da bi švicarski sastav golovima Martina Steublea (u 75.) i Carlosa Silvija u šestoj minuti nadoknade došao do boda.