Nogometaši Dinama iz Kijeva pobijedili su na domaćem terenu Manchester City 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Europa lige...

Ukrajinski Dinamo odigrao je odličnu utakmicu u kojoj je realizirao svoje prilike, a zahvaljujući odličnom Šovkovskom očuvao svoju mrežu netaknutom te u Manchester odlazi s odličnim rezultatom.

Kijevljani su došli do prednosti u 25. minuti. U svom je stilu Ševčenko spretno posremio jedno ubacivanje u peterac s lijeve strane. City je dobro stajao na terenu, bio u nekoliko navrata blizu izjednačenju, ali je onda primio još jedan pogodak. U 77. minuti Gusev je posremio iz voleja loptu pod gredu za 2:0 nakon nespretno odbijene lopte Kompanyja. Do kraja dvoboja City je mogao primiti i treći pogodak, ali je Hart u dva navrata uspješno spašavao svoju mrežu.

Golove s utakmice Dinama i Cityja POGLEDAJTE OVDJE!

Naš Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta u ovoj velikoj pobjedi.

Sjajan trijumf ostvario je i nizozemski Twente. Zenit je djelovao impresivno u jesenskom dijelu Europa lige, no mogao bi ispasti već u osmini finala ovog natjecanja. Golovima De Jonga i Landzaata Twente je stigao do uvjerljivog 3:0 trijumfa i odlazi u Rusiju s odličnim rezultatom.

U drugom nizozemsko-ruskom dvoboju bolji su bili nogometaši Spartaka iz Moskve, koji su usred Amsterdama svladali Ajax. Pobjednički gol zabio je Brazilac Alex u 57. minuti.

Do minimalne pobjede stigla je i Benfica kod kuće protiv PSG-a. Gosti su poveli golom Luyindule, ali Pereira i Jara donijeli su trijumf Portugalcima, no dvoboj postaje potpuno otvoren uoči uzvrata u Parizu.

Uzvratni dvoboji igraju se već za sedam dana.