Nogomet
SPORTOVI
Nogomet

Sammir: Vaha je 'kriv' što ginemo jedan za drugoga!

Slavljeničko raspoloženje vladalo je na današnjoj Dinamovoj press-konferenciji.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

"Modri" su pobijedili na gostovanju u Bruggeu 2:0, a Sammir i Ivan Kelava bili su ponajbolji igrači utakmice, pa nije čudo što su upravo njih dvojica pojavili pred novinarima.

"Nije bilo lako, čekali smo svoju priliku i dočekali je. Kada sam na pas Badelja izašao sam pred belgijskog vratara, znao sam da neću promašiti. Bilo bi previše da mi se to dogodi treći put zaredom", izjavio je Sammir koji je namjestio i drugi pogodak pogodivši iz slobodnog udarca Igora Bišćana točno u glavu.

>> Doktorska igra Sammira i Badelja: PAOK zakomplicirao situaciju

>> Vaha u sedmom nebu: 'Modri' su konačno postali mangupi!

Osjećao sam se maksimalno opušteno, nije bilo nekog pritiska, a za to je najzaslužniji trener Halilhodžić

"Osjećao sam se maksimalno opušteno, nije bilo nekog pritiska, a za to je najzaslužniji trener Halilhodžić. Rekao mi je da odigram najbolje što mogu i neka ne brinem. Na kraju je sve ispalo sjajno. Suradnja s Badeljom i Beqirajom bila je najbolja otkada igramo skupa", istaknuo je Sammir dodavši da je Vahina najveća zasluga što Dinamo više ne prima glupe golove na europskim utakmicama.

"Ginemo jedan za drugoga i to se vidi na terenu. Ozbiljnija smo momčad nego prijašnjih godina", tvrdi Sammir.

U Ivana Kelavu mnogi su sumnjali prije utakmice, pribojavali su se njegovih ispucavanja lopte nogom, nesigurnih intervencija, no Kelava je odigrao utakmicu života, u dva navrata sjajno je obranio udarce Ivana Perišića.

"Prije nisam imao iskustva, a to se ne može nadomjestiti. U Lokomotivi sam sazrio. Puno su mi pomogli dečki iz obrane, odigrali su sjajnu utakmicu", kazao je Kelava. Dinamov vratar otkrio je što im je Vaha rekao u poluvremenu utakmice: "Bio je uvjeren da ćemo postići pogodak. Rekao nam je da igramo kao što smo igrali u prvom dijelu i da neće biti problema."

Dinamo je stigao do tri vrijedna boda u Bruggeu, ali situacija u skupini još uvijek nije razriješena. PAOK je neočekivano pobijedio Villarreal u Solunu i dva kola prije kraja sasvim je otvoreno pitanje prva dva mjesta u skupini. Može se dogoditi da jedna od momčadi ispadne čak i ako na kraju osvoji deset bodova.

"Mislim da se ne treba baviti kalkulacijama. Imamo sve u svojim rukama i ne trebamo gledati na druge. U idućem kolu možemo izbaciti Villarreal, mi nismo pod pritiskom, oni moraju ići na pobjedu", zaključio je Kelava pozvavši navijače Dinama da u što većem broju dođu na nedjeljnu utakmicu sa Zadrom. Ulaz će biti besplatan.

Inače, Šime Vrsaljko samo je lakše iskrenuo gležanj i za nekoliko dana bi trebao biti spreman, istaknuo je pomoćni trener Dinama Mario Tot koji je na presici zamijenio glavnog trenera. Naime, Vaha se nije vratio s momčadi u Zagreb nego je iz Bruggea produžio u smjeru Francuske gdje će se zadržati jedan dan kako bi obavio neke privatne poslove.

 

 

Više o

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍