Preokret Portadowna

Portadown svladao Škendiju: Belupo u 2. pretkolu ide u Sjevernu Irsku!

Slaven Belupo u drugom će pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu igrati protiv Portadowna. Klub iz Sjeverne Irske večeras je na svom terenu slavio 2:1 protiv makedonske Škendije, te izborio prolazak dalje budući je u prvoj utakmici bilo 0:0...

Škendija je na Shamrock Parku povela već u 4. minuti golom Cuculija, no u nastavku utakmice uslijedio je preokret. Najprije je izjednačio Lecky u 57. minuti, da bi mladi branič Ross Redman deset minuta prije kraja susreta donio pobjedu i prolaz Portadownu.

Podsjećamo, Hajduk će u drugom pretkolu igrati sa Skontom iz Rige, dok je i dalje nepoznat protivnik Osječana. Doduše, Osijek još mora odraditi domaći uzvrat sa Santa Colomom, ali nakon pobjede 1:0 u Andori gotovo je sigurno kako će osječki nogometaši preskočiti prvu stepenicu i potom se suprotstaviti Kalmaru ili Cliftonvilleu. U prvom susretu momci iz Sjeverne Irske senzacionalno su svladali Šveđane (1:0) i u četvrtak će u Kalmaru svim silama braniti svoju prednost.

U ostalim današnjim utakmicama prvog pretkola kvalifikacija za Europsku ligu nije bilo nekih iznenađenja. Tirana je prošla Grevenmacher, odigravši u Luksemburgu 0:0 poslije domaćeg slavlja 2:0. Elfsborg je na Malti bio još jednom uvjerljiv protiv Floriane, pobijedivši 4:0 (ukupno 12:0 u dvije utakmice).

Stari Dinamov znanac Khazar je pak slavio u Tallinu kod Nomme Kaljua s 2:0 i tako uspio uloviti 2. pretkolo, koje se činilo teško dostižnim nakon što je u Azerbajdžanu bilo 2:2.

Večeras su se također igrale i tri utakmice 1. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. U prvim susretima svjedočili smo uvjerljivim trijumfima Vallette nad Lusitansom (8:0) i Dudelangea protiv Tre Pennea (7:0). Maltežani i Luksemburžani bili su raspoloženi i u uzvratima – Valletta je u Andori pobijedila 1:0, a Dudelange u San Marinu 4:0.

Neizvjesno je zato bilo u srazu Torshavna i Linfielda. Prvi ogled u Sjevernoj Irskoj završio je 0:0, a bez golova bilo je i na Farskim Otocima, i to poslije 120 minuta. Pobjednika su odlučili udarci s bijele točke, u kojima je Linfield kaznio dva promašaja domaćih igrača.