Gerrardova večer za pamćenje: Preokret i hat-trick u finišu

Na Anfieldu su navijači Liverpoola gledali još jednom ove sezone tužno prema travnjaku očekujući novi kiks svojih miljenika. Spremao se i poraz protiv Napolija...

No, u završnici utakmice 4. kola skupine K Europa lige bljesnuo je Steven Gerrard, kapetan Liverpoola, i to tri puta. Argentinac Lavezzi je još u 28. minuti donio prednost talijanskim južnjacima i takav je rezultat stajao sve do 76. minute.

Od tada je krenuo preokret u režiji engleskog reprezentativca koji je do kraja postigao - hat-trick. Drugi i treći pogodak je postigao u samoj završnici, u 88. i 89. (prvi iz jedanaesterca) i navijači na Anfieldu su mogli otpočeti veliko slavlje. Liverpool je s ova tri boda odbjegao pratnji na ljestvici. Imaju 8 bodova, ali još moraju "raditi" za prolaz dalje. U igru se vratila Steaua koja je u Bukureštu, s identičnih 3-1, pobijedila nizozemski Utrecht. I tamo je jedan igrač odlučio golovima u dvije minute. U pitanju je Stancu koji je zabio u 52. i 53. minuti za 3-1.

Unatoč 1-1 na domaćem terenu protiv Beşiktaşa prolaz dalje u Europa ligi je ostvario Porto. Osim po pogotka na obje strane, na utakmici su pokazana i dva crvena kartona (po jedan na obje strane).

U skupini J je Sevilla vodeća momčad s 9 bodova, a u ovom kolu su Andalužani s lakih 4-0 pobijedili ukrajinski Karpati na svom Sanchez-Pizjuanu. Dva puta je strijelac bio Alfaro, a po jednom Cigarini i Negredo.

U drugom ogledu, u Parizu, PSG i dortmundska Borussija su odigrali bez pogodaka iako je frcalo na obje strane. Veću žal za tri boda mogu izraziti gostujući igrači koji ponekad nisu zabili niti kada vratara nisu imali ispred sebe kao prepreku.