Nogometna lekcija Spursa

Europska liga: Rapsodija Tottenhama bez Modrića, loš euro debi Prosinečkog

Nogometaši Tottenhama, praktički su već izborili plasman u Europa ligu,, nakon što su u prvoj utakmici play-offa u Edinburghu pobijedili domaći Hearts sa 5-0...

Pravu nogometnu lekciju održali su Spursi borbenim, ali ipak nedovoljno kvalitetnim nogometašima škotske momčadi. Bila je to večer u kojoj je gostima iz Londona baš sve polazilo od noge. Bili su nadmoćni od početka do kraja, vrlo su lijepo kombinirali i postigli čak pet pogodaka.

Strijelci su bili Van der Vaart, Defoe i Livemore u prvom dijelu, odnosno Bale i Lennon u nastavku.

Niko Kranjčar odigrao je svih 90 minuta u momčadi Harryja Redknappa. Nije zabio gol, ali se dobro uklopio u odličnu igru Tottenhama. Vedran Ćorluka je cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve, dok Luka Modrić nije konkurirao za sastav Tottenhama.

Momčad Fulhama, koja je u prethodnoj kvalifikacijskoj rundi eliminirala naš Split, slavila je na svom Craven Cottageu protiv ukrajinskog Dnjipra s 3-0. Nikola Kalinić, koji je ranije ovoga mjeseca prešao u momčad iz Dnjipropetrovska, odigrao je za goste svih 90 minuta. Imao je nekoliko pokušaja, ali niti jednom nije pogodio cilj. Dva pogotka za Fulham postigao je Dempsey, u 43. i 49. minuti. Prije njega je goste načeo Hughes u 38. minuti.

Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta za Rangers, koji je poražen u Ljudskom vrtu od Maribora s 2-1. Jelavić je u prvom dijelu utakmice bio dosta aktivan u napadačkim akcijama gostiju, koji su poveli u 31. minuti golom Juanme. Izjednačio je Ibraimi u 52. minuti. U drugoj minuti sudačke nadoknade je Velikonja, koji je ušao u igru u 79. minuti, petom poentirao za pobjedu domaćina.

Crvena zvezda, koju vodi hrvatski trener Robert Prosinečki, izgubila je u Beogradu od francuskog Rennesa s 2-1. Domaćin je poveo iz penala u 17. minuti, kada je mrežu Rennesa pogodio Kadu. Gosti su do preokreta i pobjede stigli golovima Pitroipe u 41. i Montana u 75. minuti.

Argentinac Javier Pastore debitirao je za PSG, koji je u gostima uvjerljivo pobijedio luksemburški Differdange s 4-0. Pastore je odigrao cijelu utakmicu za Parižane, ali nije bio strijelac.

Iznenađenje su priredili nogometaši Slovana, koji su u Bratislavi pobijedili Romu s 1-0 golom Dobrotke u 80. minuti. Drugi rimski klub, Lazio, bio je znatno uspješniji, jer je kao domaćin pobijedio Rabotnički sa 6-0.