Hannover nastavio seriju

Europa liga: Tottenham ispao, Kranjčar zaigrao nakon dvomjesečne pauze

Iako su pobijedili Shamrock Roverse, irske predstavnike u Europa ligi, 4-0 u dablinskom dvoboju posljednjega, šestog kola natjecanja, nogometaši Tottenhama nisu izborili europsko proljeće...

Onemogućio ih je u tome paragvajski reprezentativac Nelson Valdez, koji je Rubinu donio bod pogotkom za konačnih 1-1 na gostovanju kod PAOK-a u Solunu.

Rezervna postava Harryja Redknappa, u kojoj se prvi put nakon 11. listopada, kada je zadobio ozljedu bedrenog mišića u kvalifikacijskom ogledu protiv Latvije, pojavio Niko Kranjčar, svejedno je izašla na kraj s irskim amaterima, koji su ostali jedina momčad bez pogotka iz igre u ovosezonskom izdanju natjecanja po skupinama Europa lige.

Hrvatski je reprezentativac odigrao svih 90 minuta, a u 84. je minuti zamalo postigao pogodak nakon finog solo prodora i zamalo nepreciznog udarca s lijeve strane 16-erca.

Očekivano iz skupine B natjecanje u 1/16 finala nastavljaju Standard i Hannover, koji je pred svojim gledateljima nadigrao ukrajinsku Vorsklu 3-1.

Momčad Mirka Slomke nastavila je seriju pozitivnih domaćih rezultata u europskim natjecanjima. Posljednji je put Hannover na svom travnjaku u UEFA-inim natjecanjima izgubio (2-1) od Leeds Uniteda prije 42 godine.
Prvi je pak put nakon 43 godine Hannover u jednoj europskoj utakmici zabio više od dva gola. Posljednji se put Nijemcima to dogodilo protiv AIK-a iz Solne, koji su pobijedili 5-2.

Iz skupine C natjecanje, od prije je poznato, nastavljaju PSV i Legia. Nizozemci su u posljednjem kolu došli do pete pobjede svladavši na svom stadionu bukureštanski Rapid 2-1, dok je Legia izgubila na gostovanju kod Hapoela u Tel Avivu 2-0. Za domaće je svih 90 minuta odradio bivši mladi hrvatski reprezentativac Mirko Oremuš.

Europa liga, 6. kolo:

Skupina A

PAOK – Rubin 1-1 (Vierinha 15-11m / Valdez 48)

Shamrock Rovers – Tottenham 0-4 (Pienaar 29, Townsend 38, Defoe 45, Kane 90+1)

Skupina B

Hannover – Vorskla 3-1 (Rausch 25, Ya Konan 33, Sobiech 78 / Bezuš 45+1-11m)

Kobenhavn – Standard Liege 0-1 (Basthuayi 31)

Skupina C

Hapoel Tel Aviv – Legia 2-0 (Toama 34, Yadin 76)

PSV – Rapid Bukurešt 2-1 (Manolev 75, Matavž 79 / Pancu 90+2)

Skupina G

AZ Alkmaar – Metalist Harkiv 1-1 (Maher 37 / Dević 37)

Austria Beč – Malmö 2-0 (Liendl 62, Barazite 80)

Redoslijed: 1. Metalist 14, 2. AZ Alkmaar 8, 3. Austria Beč 8, 4. Malmö 1

Skupina H

Birmingham – Maribor 1-0 (Rooney 24)

Club Brugge – Braga 1-1 (Vleminckx 50 / Ewerton 65)

Redoslijed: 1. Club Brugge 11, 2. Braga 11, 3. Birmingham 10, 4. Maribor 1

Skupina I

Atletico Madrid – Rennes 3-1 (Falcao 38-11m, Dominguez 43, Turan 79 / Mandjeck 86)

Udinese – Celtic 1-1 (Di Natale 45+1 / Hooper 29)

Redoslijed: 1. Atletico M. 13, 2. Udinese 9, 3. Celtic 9, 4. Rennes 3