Dinamo ponovno nije uspio osigurati 'europsko proljeće'.

Mogla je to biti povijesna noć za Dinamo, ali nije. Već deveti put u zadnjih 41 sezonu Dinamo je dijelila jedna utakmica kojom bi osigurao 'europsko proljeće'. Dinamo uopće nije zabio, a Grci su iz Maksimira otišli sa punim plijenom. Dinamo je pokazao dva lica, odlično u prvom poluvremenu, te blijedo u nastavku.

Dinamo može žaliti za dvjema velikim prilikama u prvom poluvremenu. U 29. minuti nakon kornera Tonel je s 4 metra pucao, a lopta je pogodila jednog grčkog obrambenog igrača na crti u prsa. Po teškom i zaleđenom terenu Dinamo je još jednom bio blizu golu u 42. minuti. Sammir je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu i to je bilo to od Dinama do kraja utakmice.

Grci su u prvom poluvremenu izgledali prema naprijed kao amaterska momčad, kojoj je glavna preokupacija bila sačuvati svoj gol. Ali u drugom dijelu PAOK je krenuo malo ofenzivnije i to im se odmah isplatilo. Odličnu kontru u 60. minuti iskoristio je Salpingidis za pokazat će se jedini gol na utakmici. Do kraja je Dinamo pokušavao dugim i visokim loptama ali ništa nije prošlo.

Takozvano 'prokletstvo' koje traje još od 1970. godine i utakmice četvrtfinala Kupa kupova protiv Schalkea tako se nastavlja. Kad smo kod prokletstva neki kažu da 'modre' prati prokletstvo iz sezone 1966./1967. kada su prošli Spartak iz Brna na bacanje novčića (2:2). Ni dan danas se ne zna na koju stranu je pao taj novčić, no Dinamovi nogometaši su po dogovoru skočili u znak pobjede. Česi se nisu ni snašli, a sudac je pokazao na pobjedu Zagrepčana.

Šalu na stranu, Dinamu je osim sreće sigurno nedostajala i kvaliteta. Za ozbiljniju europsku momčad Dinamu nedostaje bar 4-5 kvalitetnih igrača.

Dodajmo da je u drugom utakmici skupine Villarreal svladao Club Brugge u gostima 2:1. Pobjedu Španjolcima s dva pogotka osigurao je Rossi, nakon što su domaćini poveli preko Kouemahe.

4. Club Brugge   6 0 3 3  3

Dinamo: Kelava – Etto, Barbarić, Tonel, Cufre – Ademi, Calello – Badelj, Sammir, Tomečak – Beqiraj.

PAOK: Chalkias – Boussaidi, Cirillo, Contreras, Sznaucner – Pablo Garcia, Vitolo, Salpingidis, Fotakis, Vieirinha - Athanasiadis.

Tijek utakmice:

KRAJ 0:1

86' - Beqiraj je sada uštopao jednu loptu okrenut leđima golu, i iz teške situacije pucao visoko preko gola.

80' - Dinamu ništa ne polazi za nogom, ostaje 10 minuta nade...

71' - OOOOOH - Nova opasna kontra Grka, matnu situaciju propustio je Athanasiadis.

66' - Beqiraj je na pet metara primirio loptu rukom, ali ni to nije zabio, lopta je otišla preko gola. Naravno sudac je svirao igranje rukom. U igru je ušao i Slepička umjesto Ademija.

60' - GOOOOOOL - 0:1 - Grci su dočekali svoju priliku, doista odlična kontra Grka, koju je završio Salpingidis.

59' - Iz igre je izašao Calello a unutra je Ante Rukavina, možda će Ante biti joker s klupe.

53' - Athanasiadis je sada potegnuo s 30 metara, Kelava nije uspio uhvatiti loptu već je izbiti u korner.

49' - Nastavak zasad kao prvo poluvrijeme, Dinamo napada, PAOK jedva prelazi centar.

KRAJ 1. poluvremena 0:0

42' - OOOOOH - Sada je Beqiraj izborio slobodni udarac s 20 metara, Sammir je odlično pucao, ali je lopta pogodila vratnicu i odbila se u gol-aut. Dinamo dominira ali nažalost još nije zabio.

35' - Beqiraj je sjajno probio desni, ušao u kazneni prostor ali je njegovu povratnu loptu grčka obrana izbila u korner. Nakon kornera Tomečak je pucao nogom s ruba šesnaesterca, blizu vratnice.

29' - OOOOOOOH - Najbolja prilika na utakmici, nakon kornera lopta je pala na 4 metra ispred Tonela koji je dobro pucao ali ravno u grčkog igrača na crti kojeg je lopta pogodila u prsa. Dinamo je mogao povesti...

26' - OOOOOH - Sjajnu akciju započeo je Sammir, Cufre je ubacio a Chalkias je ispred Badelja izbio u posljednji trenutak.

19' - OOOOOOH - Sjajno je Badelj kontrolirao loptu po teškom i zaleđenom terenu, ušao je iskosa u šesnaesterac i oštro pucao, vratar Chalkias je ukrotio loptu tek iz drugog pokušaja.

13' - Ademi je oprobao s 25 metara ali udarac nije bio nimalo opasan.

6' - OOOOOH - Veliki kiks Barbarića, vratio je loše loptu glavom prema Kelavi, grčki igrač je bio bliže lopti, ali je Tonel u posljednji trenutak izbio loptu, da stvar bude gora od odbijanca se lopta odbila niti pola metra od vratnice.

2' - Dinamo je dobro otvorio, dapače, Beyiraj je odlično namjestio situaciju za šut s vrha šesneasterca, ali je ljevicom jako loše pucao.

1' - Utakmica je počela bez iznenađenja u sastavima. Na klupi Dinama uopće nema Šime Vrsaljka koji očito nije uspio zaliječiti do kraja ozljedu. U napadu će uz Beqiraja igrati i Tomečak.