hrabra srca

Upozorenje za Vatrene: Nizozemska se jedva spasila poraza od desetkovane Škotske

Škotska je pokazala da može biti bitan faktor na domaćem Euru.

Škotska je zaustavila Nizozemsku u pripremnoj utakmici za Euro 2020. U portugalskom Algarveu bilo je 2:2.

Škoti, protivnici Hrvatske u skupini D Europskog prvenstva (22. lipnja), otputovali su sa samo 19 igrača zbog pozitivnog testa na koronavirus Johna Flecka.

Fleck je imao pozitivan test u baznom kampu reprezentacije u Španjolskoj, pa se samoizolirao u skladu sa smjernicama španjolske vlade, a tamo je ostalo još šest njegovih suigrača.

No, to ih nije omelo u kreiranju iznenađenja protiv favorizirane Nizozemske koja se pojavila s najjačim snagama.

Aljoša Vojnović Aljoša Vojnović o remiju protiv Armenije: "Mršavo, ali zbog toga dajemo prolaznu ocjenu" divider

Škotska je povela već u 10. minuti golom Jacka Hendryja, a sedam minuta kasnije izjednačio je Memphis Depay. Kevin Nisbet je postavio konačnih 2:1 u 63. minuti. Remi za Nizozemce spasio je Depay drugim golom u 89. minuti.

Poslovično tvrdi Škoti tradicionalno su neugodan protivnik i za Hrvatsku koja ih nijednom nije pobijedila u pet međusobnih susreta.

Engleska, prvi protivnik Hrvatske na Euru, pobijedila je Austriju s 1:0.