Neobjašnjiva pogreška

Bio je junak susreta, a onda je sve upropastio: Pogledajte urnebesan autogol slovačkog vratara Martina Dubravke

U susretu 3. kola skupine E Slovačka i Španjolska igrali su za prolaz u osminu finala Eura 2020.

U 18 sati započeo je ključan dvoboj 3. kola skupine E, Slovačka - Španjolska, za plasman u osminu finala Europskog prvenstva 2020.

Već od prve minute susreta španjolska nogometna reprezentacija preuzela je incijativu na terenu, dominirali su u posjedu te nekoliko puta opasno zaprijetili u prvom poluvremenu.

No, sve španjolske pokušaje zaustavio je briljantnim obranama slovački vratar Martin Dubravka. Prvo je u 11. minuti susreta obranio kazneni udarac Alvaru Morati, a onda je neobjašnjivo pogriješio u 28. minuti susreta.

U jednom napadu Španjolci su pogodili gredu slovačkih vrata, prvi na toj lopti bio je Dubravka, ali je nespretnom reakcijom pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Autogol slovačkog vratara možete vidjeti ovdje.

Međutim, u posljednjim sekundama prvog poluvremena Španjolci su povisili na 2:0, a onda pospremili čak tri pogotka u mrežu Slovačku za siguran plasman u osminu finala Eura 2020 protiv Hrvatske u Kopenhagenu.