87 pobjeda

Del Bosque napravio očekivano: 'Nisam ni imao namjeru ostati'

Kao što se bilo i očekivalo, španjolska reprezentacija ostala je bez izbornika...

Tri dana nakon što su još uvijek aktualni europski prvaci Španjolci ispali s Europskog prvenstva u Francuskoj, Vicente del Bosque je najavio odlazak s kormila 'Furije'.

"Nemam namjeru ostati za kormilom reprezentacije. Bez obzira na ishod ovog prvenstva nisam imao namjeru ostati u reprezentaciji," poručio je 65-godišnji stručnjak.

Španjolska je doputovala u Francusku kao dvostruki uzastopni osvajač naslova prvaka, no ispala je u osmini finala od Italije.

Španjolska je pod Del Bosqueovim vodstvom osvojila svjetski (2010) i europski (2012) naslov, međutim na zadnja dva velika natjecanja je razočarala. Na posljednjem svjetskom prvenstvu u Brazilu Španjolska nije uspjela proći skupinu, dok je u Francuskoj osvojila drugo mjesto u skupini iza Hrvatske, te potom ispala od Italije.

Del Bosque je Španjolsku vodio 114 puta ostvarivši 87 pobjeda, 10 neodlučenih ishoda i 17 poraza. Na klupi Real Madrida je osvojio dvije Lige prvaka i dva španjolska prvenstva.