Barakude sredile i Španjolsku, s Talijanima za prvo mjesto!

Nakon startnog poraza od Crne Gore hrvatski vaterpolisti više nisu napravili krivi korak na Europskom prvenstvu, kojem je Zagreb domaćin...

U ogledu 4. kola skupine A Hrvatska je pobijedila Španjolsku 8-6 (2-1, 1-0, 1-2, 4-3), te se tako momčad Ratka Rudića izjednačila na drugom mjestu ljestvice sa Crnom Gorom (po devet bodova). Tri više ima Italija, momčad koja je će biti posljednji suparnik Hrvatske u skupini, utakmica koja će najvjerojatnije odlučivati o prvom mjestu i direktnom plasmanu u polufinale. (Crna Gora također može biti prva u slučaju da tri reprezentacije završe sa 12 bodova)

Utakmica je u prve tri četvrtine bila tvrda, s tim da je Hrvatska imala prednost od starta, ponekad i sa dva razlike (3-1, 4-2). Posljednji pravi kontakt Španjolska je imala na kraju treće četvrtine (3-4), nakon čega Hrvatska više nikad nije dozvoljavala suparniku da se približi.

Samir Barać i Petar Muslim su zabili po dva pogotka, a obojica su pritom potrošila po četiri lopte. Burić, Bošković, Joković i Sukno su dodali po jedan gol. Kod Španjolaca su Molina i Garcia postigli po dva pogotka.