Zvone Boban 'popljuvao' Kaku i Real

Velikan hrvatskog nogometa i legenda Milana, Zvonimir Boban, dao je intervju torinskoj La Stampi u osvrtu na pobjedu bivšeg kluba na Santiago Bernabeu...

'Rossoneri' su potvrdili izlazak iz krize rezultata prošloga tjedna, nakon što su svladali Romu 2-1 u prvenstvu i taj uspjeh podebljali 3-2 pobjedom na gostovanju kod madridskog Reala u utakmici Lige prvaka.

Možemo li govoriti o logici u nogometu kada Van Bastenov Milan nije uspio slaviti na Santiago Bernabeu, a ovaj jest?

'Upravo je to ljepota nogometa.'

Jeste li vjerovali u pobjedu Milana?

'Iskreno, ne previše. A, prvo je poluvrijeme u kojem je momčad djelovala sporo, tromo i rastreseno, potvrdilo moje sumnje. Iskra koja je sve inicirala bila je pogodak Pirla.'

Kaka je bio strašno loš. Izgubio je dodir i brzinu koja ga je dovela do dobitnika Zlatne lopte

Bila je to velika pobjeda Milana?

'Istina. Vidio sam kod Milanovih igrača želju za pobjedom i osobnost u igri, što u njihovim očima nisam vidio posljednjih četiri mjeseca'

Real?

'Katastrofalan, ne samo u prvom, već i u drugom poluvremenu. Mislim da su Milanovi igrači očekivali njihovo bolje izdanje, pa su u utakmicu ušli sa zadrškom'

Kaka?

'Strašno loš. Izgubio je dodir i brzinu koja ga je dovela do dobitnika Zlatne lopte'

Koliko je svemu kumovao izostanaka Cristiana Ronalda?

'Mnogo, ali ne bih želio time umanjiti Milanovu pobjedu.'

Kako dalje?

'Treba nastaviti s igrom iz drugog poluvremena utakmice u Madridu i vratiti ideju u igri koja je krasila Milan. Ponovit ću, već dugo nisam vidio ovako dobro izdanje i tako izraženu želju kod Milanovih igrača.'

Činilo se kako je Leonardo ušao u slijepu ulicu.

'Drago mi je zbog njega, ali ovo je samo početak. Podsjetimo se da razgovaramo o Milanu i da je problem u kontinuitetu. Pobjeda na Bernabeu je bonus, ali treba pobjeđivati i dalje, i u onim malim utakmicama'

Ronaldinho je ocijenjen u rasponu od četiri do sedam. Koliko biste mu vi dali?