Dva slobodna udarca pospremio je Cristiano Ronaldo u gol vratara ciriške momčadi Johnnyja Leonija u prvom dvoboju skupine C nogometne Lige prvaka...

Real Madrid potrošio je silne novce na pojačanja pred ovu sezonu, a dio se već počeo vraćati. Pobjeda, a bilo je 5-2, u Zürichu može se svrstati pod egidu očekivanih, no raspoloženost igrača španjolske momčadi teško će ikoga ostaviti ravnodušnim.

Dvostruki strijelac za Real bio je najskuplji nogometaš današnjice Portugalac Cristiano Ronaldo, čiji je ljetni transfer iz Manchester Uniteda koštao 94 milijuna eura. Jednako tako, do sada Ronaldo nije iskazivao odlike zvjezdanog statusa kojeg uživa, više se bavio branjenjem svoje neefikasnosti kroz medije kojima je kazivao da će forma, a s njom i pogoci, doći.

I došli su u Zürichu, doduše, oba iz slobodnog udarca. Golovi su bili lijepi, no jedanko tako ostaje dojam da bi vratar veće kvalitete, od one kojom je blagoslovljen Leoni, bio sigurniji kod tih udaraca. Prvi mu je prošao tik uz ruke, drugog je boksao iznad svoje glave u vlastitu mrežu. Nikako ne treba podcijeniti niti Portugalčevu genijalnost šuta, no golovi moraju ići i na Leonijevu dušu.

'Najvažnije je bilo pobijediti u prvoj europskoj utakmici, a to nam je uspjelo. Znao sam da će pogoci doći s vremenom. Dobro smo igrali i zadovoljni smo rezultatom, no moramo pripaziti da nam se u igri ne ponavlja ona faza iz drugog poluvremena', kazao je Ronaldo aludirajući pritom na dva pogotka švicarske momčadi u rasponu manjem od dvije minute, kojim su od 3-0 došli do 3-2.

'Mnogi govore da smo favoriti za osvajanje Lige prvaka. Ono što mi moramo pripaziti jest da svaku nadolazeću utakmicu shvatimo u potpunosti ozbiljno', kazao je Portugalac na kraju.