'Ubit ćemo ti djecu'

Sjećate se njega? Øvrebø priznao krivicu, ali jučer mu opet prijetili!

Najomraženiji nogometni sudac 21. stoljeća nakon tri godine opet je zanimljiv medijima.

''Chelseajevi navijači i dalje mi šalju prijetnje smrću, ali ih više ne uzimam za ozbiljno'', izjavio je norveški sudac Tom Henning Øvrebø.

Prije tri godine je Øvrebø vodio uzvratnu polufinalnu utakmicu Lige prvaka između Chelseaja i Barcelone. Prvi ogled u Barcelone završio je rezultatom 0-0, dok je na Stamford Bridgeu Chelsea poveo golom Essiena već u 9. minuti. Rezultat vrijedan finala ''bluesi'' su imali sve do 90. minute kada je Iniesta svojim golom odveo Barcelonu u finale.

Uoči sudara istih suparnika u istoj fazi natjecanja u srijedu u Londonu, Øvrebø je priznao kako još uvijek prima prijetnje smrću ogorčenih navijača momčadi iz Londona. Norveškom sucu, kojem se spočitavalo da nije dosudio niti jedan od tri-četiri kaznena udarca za domaćina, to je postala gotovo svakodnevna rutina...

''I dalje primam prijetnje smrću Chelseajevih navijača, ali one automatski završavaju u košu za smeće. Ne uzimam ih za ozbiljno, iako se ponekad uhvatim u razmišljanju o ljudima koji ih šalju. Evo, baš jučer sam primio e-mail Chelseajevog navijača koji je poručio da želi ubiti mene i moju obitelj'', veli Øvrebø u izjavi za Times.

Didier Drogba i Michael Ballack žestoko su se sukobili nakon te utakmice s norveškim sucem, koji i dalje obavlja svoj posao u svojoj domovini. Øvrebø priznaje da je griješio te večeri...

''Svatko tko poznaje pravila nogometne igre zna da sam trebao te večeri donositi drukčije odluke, ali to je život nas sudaca. Na neki čudan način, zapravo sam zadovoljan kako smo moji pomoćnici i ja uspjeli ostati hladnokrvni u večeri iznimno naglašenih tenzija'', zaključio je.(TS)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.