Gdje je trebao pucati?

Pogledajte što je Van Persie promašio za ulazak u povijest Lige prvaka!

Uzvratna utakmica osmine finala Lige prvaka u Londonu ponudila je neviđenu dramu.

Arsenal je skoro uspio ono što je većina smatrala nemogućim. Imali su cijelo poluvrijeme za taj jedan jedini gol koji bi im donio produžetke. Pomeli su loše 'rossonere' s čak 3:0 u prvih 45 minuta i bili na korak do senzacije. No, Milan je izdržao i spriječio veliku sramotu.

Zamalo su Topnici i stigli četiri pogotka razlike iz prve utakmice, no nevjerojatnu je priliku promašio kapetan Robin Van Persie u 58. minuti. Gervinho je s lijeve strane pucao, lopta se odbila od noge Mexesa, ali je Abbiati ipak uspio odbiti loptu, koju je dočekao Van Persie. Najbolji Arsenalov strijelac pokušao je prebaciti Milanovog čuvara mreže, koji je sjajnom intervencijom spasio '''rossonere'. No, bio je više težak promašaj kapetana domaćih koji je mogao birati gdje će pucati, a izabrao je ono najgore.

Za Milan je pak nevjerojatnu priliku promašio Antonio Nocerino u 77. minuti. Njegov udarac iz blizine, kada se činilo da će zabiti, Szczesny je ipak uspio zaustaviti.

U povijesti Lige prvaka niti jedna momčad nije uspjela nadoknaditi zaostatak od četiri gola iz prve utakmice u nokaut-fazi, a Arsenalu je nedostajalo jako malo...