VIDEO Remi velikih: Ronaldinho spasio bod Milanu

Europski divovi Milan i Real odigrali su 1:1 na San Siru, i tako dali priliku Marseilleu da im se približi pobjedom protiv Zuricha…

Leonardo i Pellegrini mogu odahnuti. U velikom derbiju 4. kola skupine C Lige prvaka nije izgubio niti Milan niti Real što znači da će treneri zadržati svoje poslove, barem još neko vrijeme. No, njihove momčadi nisu oduševile. Od takvih europskih velikana očekuje se više, očekuje se vrhunski nogomet svih 90 minuta. Bilo je lijepih poteza, bilo je dobrih akcija, no vrhunski nogomet kakav smo priželjkivali nismo gledali, a remi bi mogao otvoriti priliku trećeplasiranom Marseilleu da pokuša iz Lige prvaka izbaciti jednog od neuvjerljivih divova.

Na San Siru Real je bolje otvorio utakmicu i na samom početku stvorio nekoliko obećavajućih prilika no Dida je s lakoćom branio udarce Benzeme, Diarre i Higuaina. Milana praktički nije bilo na terenu sve dok u 20. minuti nije bljesnuo Pato, koji se sjajno oslobodio i izašao pred Casillasa, no najbolji španjolski vratar bacio mu se u noge i obranio njegov udarac.

Gosti iz Madrida svoju su dominaciju okrunili vodećim golom u 29. minuti, kada je Benzema zabio pokraj Dide nakon jedne odbijene lopte. No, vodstvo nije dugo trajalo: u 35. minuti Ronaldinho je izjednačio iz kaznenog udarca nakon jednog sumnjivog igranja rukom kojeg je sudac Felix Brych kaznio. Milan je mogao i povesti jer je Pato potkraj prvog dijela zabio nakon solo akcije, no sudac mu je iz nepoznatog razloga poništio pogodak. Naime, vidio je arbitar navodni prekrašaj u napadu.

Izvrsno prvo poluvrijeme nije se ponovilo u nastavku. Drugih 45 minuta gledali smo nervozni nogomet s puno pogrešaka i malo prilika za pogodak. Milan je bio nešto bolji, nekoliko je puta zabljesnuo Pippo Inzaghi, a Raulu je u 89. minuti Dida obranio u velikom stilu. Ipak, promjena rezultata više nije bilo: velikani su se morali zadovoljiti bodom.

U drugoj utakmici skupine C nije bilo iznenađenja: Marseille je razbio švicarski Zurich. S visokih 6:1 Francuzi su došli do svoje druge pobjede i tako stigli na samo bod zaostatka za vodećim dvojcem.

Vatreni južnjaci dobro su počeli i poveli već u 3. minuti autogolom Simona Aegertera koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu nakon jednog prekida. Već u 11. minuti Abriel je povećao vodstvo Marseillea, no zatim je Alphonse smanjio za goste i do poluvremena Švicarci su prijetili izjednačenjem.

U drugom dijelu malotko je vjerovao da će gosti tako postati, no Marseille im je do kraja susreta napunio mrežu do vrha. Niang je zabio treći gol Francuza u 51. minuti, a onda u posljednjih deset Zurich je primio još tri, a strijelci su bili Hilton, Cheyrou i Brandao.

Na tablici skupine C Real i Milan imaju po 7 bodova, dok ih prati Marseille s 6 koji se vratio u igru pobjedama u posljednja dva kola. Zurichu ostaju tri boda i lijepa sjećanja na pobjedu sa San Sira protiv Milana. U posljednja dva kola moglo bi još biti vatre...

Rezultati utakmica 4. kola Lige prvaka, skupine A-D:

Skupina A

Bayern - Bordeaux 0:2 (Gourcuff 37, Chamkh 90)

Maccabi Haifa - Juventus 0:1 (Camoranesi 45+2)

Skupina B

Besiktas - Wolfsburg 0:3 (Misimović 14, Gentner 80, Džeko 87)

Manchester U. - CSKA Moskva 3:3 (Owen 29, Scholes 84, Valencia 90+2 / Dzagoev 25, Krasić 31, Berezutski 47)

Skupina C

AC Milan - Real Madrid 1:1 (Ronaldinho 35 / Benzema 29)

Marseille - Zurich 6:1 (Aegerter a.g. 3, Abriel 11, Niang 51, Hilton 80, Cheyrou 87, Brandao 89 / Alphonse 31)