U drugom susretu skupine F, Rubin i Inter su odigrali nešto ranije, Barcelona je pobjedom 2-0 protiv Dinama iz Kijeva stigla do tri boda i prvog mjesta...

Nakon finala Lige prvaka od prošle sezone, u početni sastav Barcelone vratio se Andres Iniesta. Upravo je on u 14. minuti kreirao vrhunsku šansu za Messija, ali je dobro reagirala domaća obrana i blokirala Argentinčev udarac. Ipak je poslije prvih 20-ak minuta Dinamo Kijev bio nešto bolja momčad.

Ali, tako je bilo samo do prvog vodstva katalonske momčadi. U 25. minuti je Messi, nakon inspiracije Inieste, pravim majstorstvom u svom stilu doveo Barcelonu do 1-0. Poslije je momčad Pepea Guardiole počela dominirati terenom i nizati priliku za prilikom.

Inicijativu Barcelone predvodili su fenomenalni Messi i Ibrahimović, a samo se odličnim intervencijama Šovkovskog Dinamo spasio od većeg poraza. Kijevljani su se grčevito branili, dok je domaći sastav pleo mrežu oko protivničkog gola.

Potvrdu pobjede i preuzimanja prvog mjesta u grupi donio je Pedro, koji je u 76. minuti riješio sve dvojbe na Nou Campu. Barcelona nije odigrala nešto spektakularno, ali je svejedno pokazala zašto spada u najuži krug kandidata za osvajanje titule Lige prvaka.

Napomena: u članku priloženi video materijali mogu se gledati isključivo u Hrvatskoj, dok čitateljima iz drugih zemalja nisu dostupni zbog ograničenih prava prikazivanja. Hvala na razumijevanju.