Automoto
Automoto
Ferrari i Mclaren gutaju prašinu

VN Australije: Brawnu prvi red

Piloti Brawn - Mercedesa Britanac Jenson Button i Brazilac Rubens Barrichello ostvarili su najbolja vremena na kvalifikacijskom treningu Velike Nagrade Australije i na sutrašnjem otvaranju nove sezone svjetskog prvenstva u Formuli 1 startat će s prve dvije pozicije.

Button je osvojio prvo mjesto s rezultatom 1:26.202, dok je Barrichello 5.3 kilometara prošao za 1:26.505. Treće mjesto osvojio je Nijemac Sebastian Vettel u RedBull - Renaultu, četvrti je bio Poljak Robert Kubica u BMW Sauberu, a peti Nijemac Nico Rosberg u Williams - Toyoti. Piloti Feraria Brazilac Felipe Massa i Finac Kimi Raikkonen zauzeli su sedmo i deveto mjesto, dok je svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton u McLaren-Mercedesu bio tek 15. Njegov momčadski kolega Finac Heikki Kovalainen bio je stepenicu bolje plasiran.

'Posljednjih pet mjeseci je za nas bilo iznimno teško. U jednom trenutku nismo imali momčad, a sada smo na najboljim startnim pozicijama', kazao je Button kojem je ovo prvi 'pole position' nakon 2006. godine i u utrke u Australiji. Zanimljivo, Brawn je prva momčad nakon Honde iz 1970. godine koja će u svojoj prvoj utrci u F1 startati s prve pozicije. Kvalifikacije u Melbourneu su donijele još jednu zanimljivost. Po prvi put u zadnjih 38 utrka u prvom redu neće biti niti jednog bolida Ferrarija ili McLarena.

Start prve utrke svjetskog prvenstva je sutra u osam sati po hrvatskom vremenu.