Automoto
Automoto
Veliki proboj

Vettelu pole-position ispred Raikkonena, Hamilton dobio kaznu i ima tešku misiju

Nijemac u Ferrariju je bio brži od svog momčadskog kolege za 143 tisućinke sekunde.

Nijemac Sebastian Vettel u Ferrariju izborio je najbolju startnu poziciju uoči nedjeljne VN Bahreina, druge utrke svjetskog prvenstva Formule 1.

Vettel je pobijedio na prvoj utrci sezone u Melbourneu, a sada će 51. put u karijeri startati s najbolje pozicije.

Drugi je bio njegov momčadski kolega Kimi Raikkonen, treći je bio pilot Mercedesa Finac Valtteri Bottas, a njegov momčadski kolega Britanac Lewis Hamilton osvojio je četvrto mjesto, ali će zbog kazne startati s devete pozicije. Aktualni svjetski prvak je kažnjen zbog promjene mjenjača.

Australac Daniel Ricciardo (Red Bull) stigao je do pete pozicije, a odlični Francuz Pierre Gasly (Toro Rosso) bio je šesti.

U prvih deset završili su i Danac Kevin Magnussen (Haas), Nijemac Nico Hulkenberg (Renault), Francuz Esteban Ocon (Force India) te Španjolac Carlos Sainz Jr (Renault).