Automoto
Automoto
Neće se predomisliti

Stoner nakon "čudesnog vikenda": Odbrojavam dane do mirovine

Niti šesti uzastopni trijumf na najdražoj stazi neće promijeniti odluku Caseyja Stonera o (preranom) odlasku u mirovinu.

Australski as najavio je odlazak iz svijeta motociklizma na kraju ove sezone, u kojoj je bio u igri za naslov svjetskog prvaka u Moto GP klasi sve do nesretnog pada u kvalifikacijama za utrku u Indianapolisu, poslije koje je morao na operaciju.

Vratio se petim mjestom u Japanu, trećim u Maleziji i trijumfom na Phillip Islandu ispred novog svjetskog prvaka Jorgea Lorenza.

"Fantastično smo napredovali u tri posljednje utrke. To, uostalom, govore i rezultati. Bilo mi je vrlo važno ostvariti pobjedu prije oproštaja s natjecanjima, a ne postoji bolje mjesto za to od domaće staze", priznao je Stoner u razgovoru za Autosport, otklonivši bilo kakve dileme oko eventualnog povratka:

"Ja sad samo odbrojavam", poručio je.

Njegovu pobjedu na Phillip Islandu gledalo je nevjerojatnih 122.470 gledatelja: "Čitavi vikend bio je savršen. Publika, navijači, sve je bilo čudesno. Bio sam svjestan da je dobar dio njih došao zbog mene što me učinilo iznimno ponosnim, baš kao i činjenica da su mogli uživati u mojoj pobjedi", zaključio je Stoner, koji je u bogatoj karijeri u osvojio sedam naslova svjetskog prvaka, od čega dva u najjačoj klasi (2007. i 2011.).