breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"
Automoto
Podbačaj Vettela

Rosbergu i Hamiltonu očekivano prvi startni red VN Bahreina

Mercedesovi vozači Nico Rosberg i Lewis Hamilton očekivano su osvojili dva najbolja startna mjesta uoči Velike nagrade Bahreina, treće ovosezonske utrke Svjetskog prvenstva Formule 1...

Nakon što je Hamilton ostvario pole-positione u Australiji i Maleziji, u Bahreinu je najbolje vrijeme ostvario Rosberg.

Krug odvezen u vremenu 1:33.185 bio mu je dovoljan za prvi ovosezonski i peti ukupno pole-position u karijeri, a od momčadskog kolege Hamiltona bio je brži za 279 tisućinki.

Mercedesovi su vozači dominirali na svim treninzima u Bahreinu osvojivši prva dva mjesta, a za razliku od službenog kvalifikacijskog, na svim je slobodnim treninzima Hamilton završavao ispred Rosberga.

Iz drugog startnog reda krenut će Daniel Ricciardo u Red Bullu i Valtteri Bottas u Williamsu, a iz trećeg Sergio Perez u Force Indiji i Kimi Räikkönen u Ferrariju. Četverostruki uzastopni svjetski prvak Sebastian Vettel startat će tek 11. budući nije uspio izboriti posljednju kvalifikacijsku rundu. (TS)