18 mu je tek

Engleski nogometni prvak Manchester United uspio je stati na kraj dvama uzastopnim premierligaškim porazima gostujućim 2-1 slavljem kod "fenjeraša" Sunderlanda...

Iako je Sunderland u dosadašnjem dijelu sezone osvojio tek jedan bod, "crveni vragovi" su opasno visjeli, a nakon 5. minute i pogreške Nemanje Vidića u obrani i zaostajali su 1-0.

Kapetan gostiju nije uspio izbiti loptu iz vlastitog kaznenog prostora i tek ju je "piknuo" do protivničkog igrača, a Gardner je pogrešku iskoristio i prizemnim udarcem u dalji kut matirao Davida De Geu.

Na poluvremenu se Manchester United uspio trgnuti, a bolja je igra rezultirala dvama golovima u razmaku od šest minuta. Oba je postigao 18-godišnji Kosovar rođen u Bruxellesu Adnan Januzaj, kojem je ovo bio debitantski premierligaški start u dresu prvaka.

U 55. minuti zabio je desnicom, opalivši iz prve nakon asistencije Patricea Evre, dok je pobjednički gol pospremio polovolejem u donji dalji kut nemoćnoga Kierana Westwooda, malo iskosa s desne strane.

Januzaj je tek drugi igrač Uniteda koji je zabio dva gola u svom prvom premierligaškom startu nakon Ruuda van Nistelrooyja, kao i peti najmlađi premierligaški strijelac (18 godina i 242 dana) u povijesti kluba nakon Machede, Welbecka, Rafaela i Powella.(TS)