Klupski rekorder

Chelsea gotovo osigurao Ligu prvaka: Lampard se upisao u povijest!

U jedinoj subotnjoj utakmici 37. kola prve engleske nogometne lige Chelsea je kao gost slavio na Villa Parku kod Aston Ville s 2-1, te praktički osigurao nastup u Ligi prvaka iduće sezone...

Sjajni 34-godišnji veznjak i već sada legenda Chelseaja Frank Lampard, kojem klub i dalje ne želi produljiti ugovor, postigao je oba pogotka na susretu za goste, kojima je ujedno postavio novi klupski rekord po broju golova!

Lampard je u 61. minuti zabio za izjednačenje prekrasnim pogotkom lijevom nogom (s nekih 14 metara) u desni gornji kut vratara Ville Brada Guzana, čime se sa 202 pogotka izjednačio na klupskoj listi najboljih strijelaca s Bobbyjem Tamblingom.

Dvije minute prije isteka 90. minute Lampard si je osigurao vječnu slavu još jednim golom i izbijanje na vrh spomenute ljestvice strijelaca Chelseaja svih vremena! Nakon kombinacije Ashleyja Colea i Edena Hazarda, Lampard je poentirao iz neposredne blizine za potpuni preokret.

AST 1-2 CHE by lennahcadri

Treba naglasiti da je Aston Villa imala u ovome susretu sve u svojim rukama, ali je nepromišljenošću Christiana Bentekea, strijelca vodećeg pogotka u 14. minuti, sve prokockala! Villa je od 45. minute prvog dijela igrala s igračem više i imala pogodak prednosti od spomenute 14. minute. Međutim, Benteke u 58. zbog opasnog starta prema Johnu Terryju zarađuje drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni.

Samo tri minute kasnije Lampard zabija prvi i nekoliko minuta prije kraja spomenuti drugi pogodak za veliko slavlje Chelseaja.

Obje momčad imaju za odigrati još samo jednu utakmicu, u kojoj će, vrlo izgledno, mirno čekati posljednji sučev zvižduk. Naime, Chelsea samo čudo može izbaciti s pozicije koja garantira Ligu prvaka. Arsenal ga još može prestići, ukoliko Chelsea izgubi posljednju utakmicu, dok Tottenham može doći na jednaki broj bodova. No, s obzirom da je prvi uvjet kada su dvije momčadi bodovno poravnate gol-razlika, Chelsea je, malo je reći, prilično siguran. Aston Villa se pak mora nadati jednom kiksu Wigana. (TS)