Uz dosta muke...

Barca okrenula Sevillu, Messijev gol pečatirao pobjedu

U finišu prvog poluvremena gosti iz Andaluzije poveli su preko Botije i s prednošću od 1:0 otišli na odmor.

Nakon Reala, i Barcelona je preokretom najavila Clasico koji će se igrati u utorak (uzvrat polufinala Kupa kralja).

Blaugrana je na svom Camp Nouu s 2:1 pobijedila Sevillu, upisavši uz dosta muke pobjedu nakon nokauta koji su u srijedu doživjeli u Milanu.

Privremeni trener Katalonaca Jordi Roura odlučio je odmoriti dio igrača za predstojeće sudare protiv Real Madrida u Kupu kralja i prvenstvu, pa je tako startao bez Puyola, Albe, Xavija, Busquetsa, Fabregasa, Pedra

Barcelona je uobičajeno dominirala u prvom poluvremenu, ali bez konkretnog učinka, a onda je u 42. minuti stigla kazna.  Ivan Rakitić, jedan od boljih igrača na terenu, izveo je slobodni udarac s lijeve strane. Prebacio je loptu na drugu stranu prema Cokeu koji je nabacio u kazneni prostor na glavu Albertu Botiji, a 24-godišnji branič je vješto svladao Victora Valdesa.

Barcelona je, međutim, u samo 15 minuta drugog poluvremena kreirala potpuni preokret. U 52. minuti je Dani Alves centrirao s desnog krila, a David Villa je glavom donio domaćima izjednačenje. Osam minuta kasnije Lionel Messi je nakon kombinacije s Cristianom Tellom postavio konačnih 2:1. Argentincu je to 38. prvenstveni pogodak ove sezone, a ovo je već 15. kolo zaredom da je bio strijelac. Celta je sada jedina momčad protiv koje nije zabio ove sezone u ligi.

Sevilla je nakon ispuštanja prednosti imala prilike za povratak. U 68. minuti je Rakitić pucao s desetak metara pored gola, a poslije sjajnog proigravanja našeg veznjaka u 75. minuti je sam pred Valdesa izbio Alvaro Negredo, ali je poslao loptu preko grede.