Kakav preokret: Wenger opet optužio suce za poraz

U novoj se godini nastavio niz poraza vodećih momčadi engleskog prvenstva. Jedini koji nije kiksao u prošlom kolu, ostao je bez sva tri boda nakon velikog preokreta na kraju utakmice.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U posljednjoj utakmici dana u sklopu 20. kola Premierlige Fulham je u gradskom dvoboju na Craven Cottageu u sudačkoj nadoknadi došao do pobjede protiv Arsenala (2-1).

Za "topnike" su stvari krenule nizbrdo u 78. minuti kada je drugi žuti karton dobio Johan Djourou. U tom je trenutku momčad Arsenea Wengera vodila s 1-0 pogotkom Laurenta Koscielnyja koji je u 21. minuti zabio glavom nakon ubačaja Aarona Ramseyja.

Arsenal je pobjedu ispustio u 85. minuti kada je glavom zabio njegov bivši veznjak Steve Sidwell. Vratar gostiju Wojciech Szczesny vrlo je loše reagirao nakon kornera, nije uspio uhvatiti loptu koju je glavom do strijelca proslijedio Philippe Senderos, još jedan bivši ''topnik''.

No, ni tu nije bio kraj nevoljama za Wengerove nogometaše. U trećoj minuti sudačke nadoknade nakon ubacivanja Stephena Kellyja loše je glavom odigrao Sebastien Squillaci, lopta je došla do Bobbyja Zamore koji je ljevicom zabio svoj četvrti ovosezonski pogodak i donio sva tri boda momčadi Martina Jola.

Arsenalu je ovo peti gostujući poraz sezone i šesti ukupno. Njime je ponovno pao na peto mjesto iza Chelseaja koji je ranije slavio na gostovanju kod Wolverhamptona (2-1).

Francuski menadžer Arsenala Arsene Wenger za poraz je okrivio suca Leeja Proberta, koji je prema njegovom mišljenju, neoopravdano dao prvi karton Djourou.

"Kod prvog je žutog kartona za Djouroua sudac potpuno pogriješio. A nije mi jasno ni zašto nije dosuđen kazneni udarac za nas nakon prekršaja Philippea Senderosa na Gervinhu", požalio se Wenger.

"Bila je ovo teška utakmica, a nakon što smo ostali s desetoricom igrača, možda smo previše željeli postići drugi pogodak. Na kraju nas je svladao umor. Moramo se nositi s ovim iako je teško izgubiti utakmicu na ovakav način", dodao je Francuz.