Junak Lampard

Chelsea se ipak uspio spasiti od novog debakla!

U prve četiri utakmice 20. kola Premierlige sve su četiri pobjede ostvarili gosti, a Chelsea je prekinuo seriju od četiri utakmice bez pobjede, svladavši Wolverhampton s 2-1...

Nakon što je Stephen Ward u 85. minuti donio izjednačenje Wolvesima, činilo se da će momčad Andrea Villas-Boasa dobiti novi težak udarac, ali samo četiri minute kasnije Frank Lampard donio je gostima novu prednost koju su ovaj put znali sačuvati. Bila je to lijepa akcija koju je započeo upravo Lampard oduzevši loptu domaćim nogometašima i gurnuvši je Fernandu Torresu.

Španjolac je sjajno proigrao Ashleyja Colea na lijevoj strani, a ovaj je ubacio u sredinu gdje je na pravom mjestu bio Lampard kojem je to već treći gol (uz dvije asistencije) protiv ''vukova'' u zadnja četiri okršaja.

Chelsea je, inače, poveo u 54. minuti preko Ramiresa koji je izborio loptu u duelu s Wardom i zakucao je pod prečku.

Isti je taj Ward izjednačio u 85. minuti nakon asistencije Stevena Fletchera.

Wolvesi su doslovno u posljednjem napadu mogli doći do boda, ali je Petr Čech ispod prečke izvukao loptu koju je uputio Christophe Berra, nakon čega je sudac odsvirao kraj.

Aston Villa i Blackburn, koji su u prošlom kolu bili autori velikih senzacija (Villa slavila kod Chelseaja, a Roversi kod Manchester Uniteda), u ponedjeljak su pali pred vlastitim navijačima. Swansea je došao do prve pobjede u gostima ove sezone, slavio je na Villa Parku s 2-0. Nathan Dyer je već u četvrtoj minuti doveo Velšane u vodstvo, a priču je zaključio Wayne Routledge u 47. minuti zabivši iskosa s lijeve strane kaznenog prostora nakon što se lopta prethodno odbila od stative. Routledgeu je to bio prvi pogodak u Premierligi u 116. nastupu.

Stoke je nastavio s vrlo dobrim igrama ove sezone, u ponedjeljak je svladao Blackburn s 2-1, a dvostruki je strijelac bio Peter Crouch.

Norwich je također s 2-1 slavio kod QPR-a u čijem je dresu put od junaka do krivca za poraz prošao Joey Barton. ''Zločesti dečko'' engleskog nogometa je u 11. minuti doveo QPR u vodstvo, da bi u 36. dobio crveni karton zbog udaranja Bradleyja Johnsona. Norwichu je na taj način olakšao put do preokreta koji su pogocima kreirali Anthony Pilkington i Steve Morison. QPR je već osam kola bez pobjede, pritom je šest puta izgubio, od toga dvaput od Norwicha.