Hrvatska pobijedila Srbiju: Veliki preokret na krilima sjajnog Duvnjaka i čudesnog Šege!

Hrvatska je u Grazu pobijedila Srbiju u posljednjoj utakmici u skupini A.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

U susretu posljednjeg, trećeg kola A skupine europskog rukometnog prvenstva Hrvatska je u Grazu pobijedila Srbiju sa 24-21.

Nakon što su gubili nakon prvih 30 minuta, hrvatski su rukometaši ipak na kraju preokrenuli protiv Srbije te tako s tri pobjede završili svoj nastup u prvom dijelu rukometnog Eura. Bila je to rezultatski nebitna utakmica, ali se igralo za prestiž i dvoranu krcatu hrvatskih navijača.

Rukomet Euro 2020: Hrvatska osvojila srebro, svi rezultati na jednom mjestu

Hrvatska je završila natjecanje u skupini A s tri pobjede i u drugi krug prenosi dva boda. Osim Hrvatske u skupini I igrat će i Španjolska, Njemačka, te Bjelorusija. Hrvatska i Španjolska sele u Beč sa po dva boda, dok Njemačka i Bjelorusija kreću s nulom.

Posljednja dva suparnika u drugom krugu natjecanja Hrvatska će doznati u utorak kada su na rasporedu susreti trećeg kola u skupini B.

U zadnjem kolu igrat će Austrija i Sjeverna Makedonija, te Ukrajina i Češka.

Na ljestvici vode Austrijanci sa četiri boda, Češka i Sjeverna Makedonija imaju po dva boda, dok je na začelju Ukrajina bez bodova.

Napad nije ispratio Šegine majstorije u prvih 30 minuta

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, povela je 5-2, uz čak šest obrana Marina Šege u prvih 10 minuta susreta. Međutim, u nastavku prvog poluvremena Srbija je zaigrala bolje, okrenula je rezultat i na odmor je otišla s dva gola razlike (10-8).

Srbija je držala vodstvo i u prvih 15 minuta nastavaka, no Hrvatska tada radi seriju 5-0 i od minus dva (12-14) bježi na +3 (17-14). Deset minuta prije kraja imali smo +6 (21-15) i do kraja susreta obranili smo vodstvo za konačnih 24-21.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak sa po pet golova, dok su Luka Cindrić, Zlatko Horvat i Igor Karačić zabili po tri gola. Sjajni Marin Šego utakmicu je završio sa 15 obrana. Kod Srbije najefikasniji je bio Lazar Kukić sa četiri gola.

HRVATSKA - SRBIJA

• Dok čekamo početak dvoboja između Hrvatske i Srbije, notirajmo kako je Bjelorusija pobijedila Crnu Goru 36:27 i izborila, skupa s našom reprezentacijom, nastup u drugom krugu u Beču.
  • Suci utakmice dolaze iz Švedske: Mirza Kurtagić i Mattias Wetterwik.
  • Dvorana je krcata hrvatskim navijačima od kojih je dio zviždao srpskoj himni tijekom intoniranja. Kad je na red došla Lijepa naša, tek tad je zapravo došlo do izražaja koliko je puno kockica u dvorani Stadthalle.
  • 1 Počela je utakmica, sretno Kauboji!
  • 1 Na isteku prve minute David Mandić postiže prvi pogodak na utakmici!
  • 2 Prva obrana Marina Šege! Šteta što u protunapadu to nismo uspjeli kapitalizirati na pravi način...
  • 3 I još jednom Šego brani! Međutim, i Vladimir Cupara na drugoj strani upisuje svoju prvu obranu.
  • 5 Spektakularno je Šego otvorio utakmicu! Već treća njegova obrana.
  • 6 Zoran Nikolić postiže prvi pogodak za Srbiju.
  • 7 Pripremljena akcija za Luku Stepančića i to je neobranjivo.
  • 7 Željko Musa je prvi igrač sa žutim kartonom.
  • 7 Bogdan Radivojević je izjednačio.
  • 8 Šego zaustavlja kontru Radivojevića, a na drugoj strani Karačić vraća vodstvo Kaubojima!
  • 9 Skok-šut Stepančića, imamo +2!
  • 10 Treći zicer i ukupno šesta obrana Šege u prvih 10 minuta!
  • 11 Duvnjak je istrčao kontru za 5:2.
  • 11 Izbornik Srbije Nenad Peruničić pozvao je minutu odmora.
  • 12 Miljan Pušica je postigao pogodak.
  • 13 Marko Mamić je isključen, na klupu će dvije minute zbog prekršaja na Marseniću.
  • 14 Šego je sada obranio sedmerac Nemanji Iliću! Sedma obrana mu je ovo već!
  • 15 Opet se Pušica diže i pogađa.
  • 16 Povratak na +2, Musa je zabio s crte.
  • 17 Prvi pogodak Lazara Kukića, Srbi smanjuju.
  • 18 Izjednačenje poslije pogotka Kukića iz sedmerca.
  • 19 Evo prvog gola Horvata, i to iz sedmerca.
  • 21 Cepelin Cindrića i Stepančića, ali se nismo na vrijeme vratili i stigla je kazna.
  • 22 Mijajlo Marsenić s crte uz malo sreće poravnava rezultat.
  • 24 Nakon pogotka Ivana Mošića ljutiti Červar je pozvao minutu odmora.
  • 25 Najljepša akcija u dosadašnjem tijeku utakmice, Milan Đukić je poslije cepelina poentirao.
  • 29 Musa je isključen, još minuta i pol do kraja poluvremena.
  • 30 Devet sekundi prije kraja poluvremena Marsenić je isključen zbog faula na Šarcu.
  • 30 POLUVRIJEME: Hrvatska gubi dva razlike, Kauboji nisu uspjeli iskoristiti fenomenalno izdanje Marina Šege koji je upisao već osam obrana, tri više od srpskog vratara Vladimira Cupare.
  • 31 Počelo je drugo poluvrijeme i to kako - s obranom Marina Šege!
  • 31 Luka Cindrić iz prodora zabija.
  • 32 Neoprezno isključenje Zlatka Horvata.
  • 33 Srbi su napravili višak na krilu i to je Vanja Ilić iskoristio.
  • 34 Četvrti gol Stepančića.
  • 34 Zoran Nikolić s linije šest metara je precizan.
  • 35 Sjajan gol Duvnjaka!
  • 37 Duvnjak je izborio, a Horvat realizirao sedmerac za izjednačenje. Idemo po preokret!
  • 38 Cupara je sada fenomenalno obranio zicer Horvatu!
  • 39 Stevan Sretenović vraća vodstvo Srbiji.
  • 39 Isključen je sada Pušica, Hrvatska ima igrača više.
  • 42 Novi gol Zorana Nikolića, to je njegov već četvrti.
  • 42 Srećom, sada Stepančić hvata jedan cepelin i pogađa.
  • 43 Poslije obrane Šege Duvnjaka izjednačava!
  • 45 Čudesan potez Duvnjaka! Ukrao je jednu loptu i pogodio, Hrvatska vodi!
  • 45 Opet Duvnjak krade loptu Srbima, sijevnula je hrvatska kontra, Mandić je zabio, a Peruničić je pozvao time-out.
  • 46 Treća krađa Domagoja Duvnjaka, Horvat juri u kontru za +3.
  • 47 Hrvatsku seriju od 5:0 prekinuo je Radivojević golom iz sedmerca.
  • 48 Maestralni Marin Šego je uništio Bogdana Radivojevića večeras! Ovo je peti ili šesti zicer koji mu je obranio.
  • 48 Marin Šipić vrata Kaubojima tri gola prednosti!
  • 50 Igor Karačić je zabio gol, a u prodoru je dobio udarac od Pušice pa je srpski rukometaš isključen!
  • 50 Duuuuuvnjaaaaaaak! Nije zabio nego opet ukrao loptu pa Karačić nije imao težak posao poslati ju u praznu mrežu...
  • 51 E, sada je Duvnjak i strijelac!
  • 53 Nakon dva uzastopna pogotka Srba Červar je pozvao time-out.
  • 54 Radivojević je sada zabio na praznu mrežu poslije izgubljene lopte Kauboje.
  • 55 Glupe dvije minute je dobila Hrvatska jer je netko nepotrebno zakoračio na parket s naše klupe, a istodobno Srbi realiziraju sedmerac.