Hrvatska na Euru krenula pobjedom, uragan Kauboja slomio Crnogorce u nastavku!

Hrvatska je pobjedom protiv Crne Gore u Grazu krenula u Europsko rukometno prvenstvo.

Hrvatski rukometaši nisu dopustili iznenađenje na startu rukometnog Eura u Grazu. Hrvatska je slavila protiv Crne Gore rezultatom 27:21 i najavila pohod na prvo mjesto u skupini A u kojoj je u ranijem susretu Bjelorusija pobijedila Srbiju.

Hrvatska je u prvom poluvremenu pokazala puno slabosti, pogotovu u obrani, a uporni i grubi Crnogorci ipak su slomljeni početkom drugog dijela i serijom 9-3. Fenomenalno drugo poluvrijeme Hrvatska je dobila s 15-8 i izbrisala sve slabosti pokazane u prvom dijelu protiv reprezentacije koja na velikim natjecanjima ukupno ima samo jedan remi i bez ijedne pobjede.

Hrvatska je utakmicu, a i prvenstvo, započela s dva šuta Cindrića u gredu, prvi gol zabili smo u 5. minuti, a Crnogorci su poveli s 3-1. U 12. minuti naš ključni igrač u obrani Mandić zarađuje drugo isključenje, ali je proradio napad, pa u 19. minuti hrvatski igrači po prvi puta dolaze do prednosti od dva gola razlike (9-7).

Ipak, izabranici Line Červara nisu uspjeli doći do osjetnije prednosti dokraja prvog dijela protiv upornih Crnogoraca, štoviše, crnogorski vratar Simić zaredao je s nekoliko obrana čistih "zicera", pa Crnogorci mini-serijom 4-0 stižu do vodstva 13-11 na isteku poluvremena. Marić u zadnjoj sekundi prvog dijela pogađa, pa je Hrvatska na odmor otišla s zaostatkom 12-13.

Uragan u nastavku slomio Crnogorce

Odmah na početku drugog dijela,u prvih pet minuta, Hrvatska serijom 5-1 odlazi na 17-14, da bi u 46. minuti prednost narasla na 21-16. Pogotkom Mandića razlika se diže na "plus 6" (23-17) i "Kauboji" su osigurali miran završetak utakmice, pa su zaigrali debitanti Šarac, Ravnić, Matanović i Hrstić.

Kod Hrvatske su najučinkovitiji bili Luka Cindrić sa šest golova, Marino Marić i Zlatko Horvat postigli su po 4, a Marin Šipić 3 gola, dok su Crnogorce predvodili Nemanja Grbović (6) i Vladan Lipovina (4).

Ranije je u ovoj skupini Bjelorusija svladala Srbiju s 35-30 (16-15).

U 2. kolu u subotu Hrvatska igra s Bjelorusijom u 16 sati, a u 18.15 sati se sastaju Srbija i Crna Gora.

Dvije prvoplasirane ekipe iz skupine prolaze u drugu fazu u Beču.

Zlatko Horvat nakon utakmice za Novu TV

HRVATSKA - CRNA GORA 27-21

Pred 5000 gledatelja u dvorani Stadthalle sudili su Švicarci Brunner i Salah.

HRVATSKA: Šego 6 obrana, Ašanin; Marić 4, Duvnjak 1, Hrstić, Stepančić 2, Horvat 4, Šarac 1, Karačić 1, Musa 1, Mamić, Cindrić 6, Matanović 1, Mandić 2, Ravnić 1, Šipić 3

CRNA GORA: Mijušković, Simić; F. Vujović, Glendža, Bakić 2, Čavor 2, Lazović, B. Vujović, Radović, Kankaraš, S. Vujović 2. Ševaljević 1, Lasica 2, Anđelić 2, Grbović 6, Lipovina 4.

Hrvatska - Crna Gora

• Hrvatski navijači već pune dvoranu, pa se utakmica Bjelorusija - Srbija igra u neobičnoj kulisi kojom dominiraju hrvatske "kockice" i zastave.
  • Bjelorusija je u prvoj utakmici skupine pobijedila Srbiju 35:30.
  • Hrvatska i Crna Gora dosad su igrali osam puta, a Hrvatska je sedam puta slavila. Crna Gora upisala je jedinu pobjedu u kvalifikacijama za SP 2019., ali taj poraz nije naštetio Hrvatskoj zbog uvjerljive pobjede u prvoj utakmici.
  • 1 Počela je utakmica!
  • 2 Prvi udarac završio je u gredi. Cindrić je pokušao.
  • 3 Crna Gora vodi 1:0.
  • 5 Evo prvog gola Hrvatske, Horvat je s krila elegantno prebacio vratara.
  • 6 Lipovina je topovski pogodio s devet metara.
  • 8 Crnogorci su pobjegli na +2, ali Duvnjak ih je ulovio na spavanju i smanjio na -1.
  • 10 Evo i jedne lijepe akcije. Stepančić je snažno pucao i izjednačio.
  • 10 Hrvatska prvi put vodi! Cindrić je nakon ukradene lopte realizirao kontru.
  • 11 Ševaljević je izjednačio iz sedmerca.
  • 12 Cindrić se raspucao, Hrvatska opet vodi.
  • 14 Vujović je zabio kroz noge Šegi. Opet izjednačenje nakon što je Hrvatska prethodno napravila faul u napadu.
  • 14 Šipić je iskoristio snagu i zabio s crte za vodstvo.
  • 15 Lijepa akcija Crne Gore, Grbović je ostao sam na crti i zabio za izjednačenje.
  • 16 Majstor Horvat! Opet je prodao lob s krila.
  • 17 Čavor je zabio, vrlo lagano. Ispala je Hrvatska obrana. Srećom po Hrvatsku, na drugoj strani je dobio dvije minute, a Cindrić iz sedmerca zabija za vodstvo.
  • 19 Horvat je zabio iz kontre za prednost konačno veću od +1! Crna Gora je pritom zaradila i novo isključenje.
  • 19 Smanjili su Crnogorci s igračem manje.
  • 22 Ukazao se Šego i obranio čisti kontru! Nažalost, uzvratio je istom mjerom Simić obranivši kontru Šipiću.
  • 23 Izjednačila je Crna Gora s krila.
  • 24 Ravnić je zabio iz kontre!
  • 25 Sjajno je prošao brzi Cindrić! Hrvatska ima +2.
  • 26 Nebojša Simić pokazuje se kao majstor za kontre. Obranio je Karačiću, pa je Crna Gora smanjila na -1.
  • 27 Izjednačenje Crne Gore. Šteta, Hrvatska je propustila nekoliko sjajnih šansi za bijeg.
  • 29 Grbović je opet bio precizan s crte, Crna Gora serijom 3:0 dolazi do vodstva.
  • 30 Crna Gora je zabila na +2, ali Marino Marić je s crte zavukao za konačnih 12:13 na poluvremenu.
  • Gotovo je prvo poluvrijeme!
  • Neuvjerljiva je bila Hrvatska na oba kraja terena, Crna Gora je to iskoristila i odlazi na odmor s prednošću. Kauboji su imali nekoliko dobrih prilika za odvajanje, ali istaknuo se crnogorski vratar Simić s nekoliko bitnih obrana.
  • 31 Počeo je nastavak. Sretno, Hrvatska!
  • 32 Marino Marić je s crte zabio za izjednačenje.
  • 33 Opet je obranio Simić, a Crnogorci zabili za vodstvo.
  • 33 Lijep gol Stepančića! Lobom je savladao Simića.
  • 35 Hrvatska vodi! Napokon odlična obrana, Mandić je nakon bloka pobjegao u kontru i zabio.
  • 36 Obranio je Šego, a Cindrić nakon brzog napada zabio za +2!
  • 37 Proigrala je Hrvatska, Cindrić je zabio za +3! Crnogorci moraju zvati time-out.
  • 38 Vrlo precizan Vujović za -2 Crne Gore.