Hrvatska briljirala i pregazila Bjelorusiju uoči susjedskog derbija sa Srbijom!

Hrvatski rukometaši pobijedili su Bjelorusiju čime su stigli na prag drugog kruga Europskog prvenstva.

Hrvatski su rukometaši i u drugoj utakmici Europskog prvenstva pokazali zašto su favoriti skupine A. Nakon pobjede protiv Crne Gore u četvrtak, ove subote teško je stradala Bjelorusija rezultatom 31:23.

Hrvatska sada ima dvije pobjede i ukoliko večeras Crnogorci pobijede Srbiju gurnut će Hrvate na sigurno prvo mjesto čak i utakmicu prije kraja. U tom slučaju će utakmica između Hrvatske i Srbije u ponedjeljak biti za nas nevažna. Dvije prvoplasirane ekipe iz skupine prolaze u drugu fazu u Beču.

Rukomet Euro 2020: Hrvatska osvojila srebro, svi rezultati na jednom mjestu

Hrvatska je krenula fenomenalno u dvoboj, vrlo brzo su hrvatski rukometaši napravili veliku razliku od pet golova, a zatim je došlo do neobjašnjivog pada koncentracije, što su Bjelorusi iskoristili i smanjili na minimalan zaostatak. Ipak,dokraja poluvremena Kauboji su još jednom zaigrali ozbiljnije i s uvjerljivih pet golova otišli na odmor. Početkom drugog dijela, kao i u dvoboju s Crnogorcima, Hrvatska je prelomila utakmicu i stigla do deset razlike prednosti.

Hrvatska je sjajno počela utakmicu, već u 12. minuti prednost je iznosila 7-2 s nekoliko vrlo laganih golova. Ipak, Bjelorusi promjenom vratara i serijom 4-0 stižu na minimalni zaostatak (7-6), što je prisililo Červara na minutu odmora. S dva uzastopna gola Karačića Hrvatska u 26. minuti stiže do tri gola razlike (11-8), a Cindrić u zadnjoj sekundi postavlja konačnih 15-10 u prvom poluvremenu.

Kauboji lome protivnike nakon odmora

Duvnjak, Mandić i Stepančić na samom početku drugoga dijela dižu prednost na velikih 18-10. U 41. minuti Marić postiže gol za 22-14, a bila je to prva primljena lopta i šut na utakmici nekog od naših pivota. Nakon što je prednost dignuta na 10 razlike (24-14), Červar se odlučio odmarati najvažnije igrače Duvnjaka, Horvata i Cindrića, a pričuve su rutinirano završile utakmicu za pobjedu Hrvatske, koja praktički znači plasman u drugu fazu.

Kod Hrvatske je Igor Karačić postigao 6 golova, Luka Stepančić 5, Domagoj Duvnjak 4, a Luka Cindrić i David Mandić po dva gola, dok je Marin Šego imao 7 obrana. Kod Bjelorusa je Mikita Vajlopau zabio 8 golova.

HRVATSKA - BJELORUSIJA 31-23

Pred 5000 gledatelja u dvorani Stadthalle Graz sudile su francuske sestre Bounaventura.

HRVATSKA: Šego 7 obrana, Ašanin; Marić 2, Duvnjak 4, Hrstić, Stepančić 5, Horvat 2, Šarac 2, Karačić 6, Musa , Mamić 1, Cindrić 3, Matanović 1, Mandić 3, Ravnić 1, Šipić 1

BJELORUSIJA: Soldacenka, Mackevič; Kuleš 2, Puhovski, Šilovič 1, Jurinok 2, Vajlupov 8, Karaljok 5, Brovka 2, Baranov, Šumak, Bohan, Lukjančuk, Podšivalov 1, Nikuljenkov, Gajdučenko 1.

HRVATSKA - BJELORUSIJA

• U drugom nastupu na Euru Kaubojima će pravdu dijeliti sutkinje. Sestre Julie i Charlotte Bonaventura iz Francuske će suditi ogled protiv Bjelorusije.
  • Uoči početka susreta podsjećamo kako postoji jedna kombinacija prema kojoj Hrvatska već danas može osigurati ne samo prolaz nego i prvo mjesto u skupini te prijenos dva boda u drugi krug. Za to nam treba trijumf nad Bjelorusijom i pobjeda Crne Gore protiv Srbije. U tom slučaju bi dvoboj posljednjeg kola između Hrvatske i Srbije bio posve nebitan.
  • 1 Počela je utakmica, sretno Hrvatska!
  • 2 Vladislav Kuleš je u prvom bjeloruskom napadu pucao daleko iznad gola, ali zato na drugoj strani Domagoj Duvnjak para mrežu Bjelorusa.
  • 3 Odgovaraju Bjelorusi sada, Nikita Vailupov s densog krila je pogodio iz jako teške pozicije.
  • 4 Cindrić je ukrao loptu, dao za Duvnjaka, a ovaj samo uposlio Mandića koij je odjurio sam u kontru i zabio.
  • 4 Prvo isključenje na utakmici, zaradio ga je Duvnjak, bjeloruski igrač odlazi na dvominutno hlađenje.
  • 5 Horvat ulazi s krila i diže na dva razlike.
  • 6 Ukrali smo loptu, Duvnjak opet asistira Mandiću koji sada pogađa na praznu mrežu jer su Bjelorusi u situaciji s igračem manje izvadili vratara.
  • 7 Drugi gol Duvnjaka!
  • 8 Evo i prvog pogotka za Kuleša, nadamo se da se on neće raspucati...
  • 9 Nova bomba nezadrživog Domagoja Duvnjaka, treći njegov gol iz tri pokušaja.
  • 10 Lijepo je saznanje da je Hrvatska u ovoj utakmici u obrani nastavila tamo gdje je stala protiv Crne Gore. Stvorio se bedem ispred Marina Šege koji je primio samo dva gola u prvih više od 10 minuta igre.
  • 11 Najbolji bjeloruski igrač, pivot Artjom Karaljok, dobio je žuti karton zbog nasrtaja na Stepančiću.
  • 12 Luka Cindrić sada juri kroz obranu Bjelorusije.
  • 13 Željko Musa je prvi hrvatski isključeni igrač na ovoj utakmici, a Bjelorusija s igračem više postiže pogodak preko Andreja Jurinoka.
  • 14 Ivan Mackjevič je upisao obranu, a Bjelorusi otišli u kontru gdje Vailupov pogađa. Nažalost, gotovo pa repriza i u novom napadu, sada je Jurinok realizirao kontru.
  • 16 Marino Marić je izborio sedmerac, ali nažalost Cindrić nije uspio zabiti, Mackjevič mu je obranio.
  • 17 Nakon što je Jurinok opet zabio, Lino Červar je bio prisiljen pozvati minutu odmora.
  • 18 Vjačeslav Bokhan je isključen, imat ćemo igrača više.
  • 18 Luka Stepančić se digao i pogodio preko bloka.
  • 19 Borisu Puhovskom je suđeno probijanje, imat će Kauboji napad za +3.
  • 20 Nevjerojatan promašaj Luke Cindrića, zicer svih zicera je imao, sam pred golmanom u kontri, ali poslao je loptu na tribinu iza gola.
  • 22 Naravno, Bjelorusija kažnjava promašaj Cindrića i Jurinok postiže pogodak.
  • 23 Igor Karačić je zabio gol, ali Bjelorusi sada kažnjavaju činjenicu da se Šego nije uspio na vrijeme vratiti na svoja vrata.
  • 24 Stepančić je zabio, a Horvat iznudio važan kontra-faul.
  • 25 Lijepa varka Karačića, izbacio je obranu i pogodio sa šest metara.
  • 26 Karaljok je raširio našu obranu, dobio loptu na crti, a kad je tako, onda obično slijedi pogodak.
  • 27 Na Horvatov pogodak s krila odgovara Bjelorusija pogotkom iz sedmerca, zabio je Vailupov.
  • 28 Cindrić je zabio za 13:10.
  • 29 Ševcov je prekinuo bezidejnost svojih igrača i pozvao time-out.
  • 29 Sjajna epizoda Igora Karačića u prvom dijelu!
  • 30 Ciiiindrrriiiić! Sa zvukom sirene je zabio i nakon skok šuta pao na parket. Ostao je ležati, nadamo se da će biti sve u redu.
  • 30 POLUVRIJEME, Hrvatska ima +5! Odličan rezultat za Kauboje, premda su promašili jedan sedmerac i zapucali dvije kontre, imaju lijepu prednost za nastavak susreta.
  • 31 Prvi napad u drugom dijelu Hrvatska je imala s igračem više, a realizirao ga je Duvnjak.
  • 32 Poslije veličanstvene obrane Šege, Mandić je u polukontri zabio za velikih +7.
  • 34 Stepančić je pogodio za 18:10.
  • 35 Poslije više od četiri minute igre u drugom poluvremenu Karaljok je postigao prvi gol za Bjeloruse.
  • 35 Karačić je i u drugom poluvremenu neuhvatljiv za Bjeloruse.
  • 38 Hrvatski uragan ne prestaje, ponovno je zabio Stepančić!
  • 40 Poslije dva uzastopna pogotka Bjelorusa Červar je zvao time-out.
  • 41 Bolje Kauboji reagiraju nakon malog predaha, Marić je s crte digao na +8.
  • 42 Karačić u svom stilu nadskače na obranu Bjelorusa i opet poentira.
  • 44 Novim pogotkom Karačića Hrvatska po prvi put ima 10 pogodaka prednosti!
  • 48 Još je 12 minuta do kraja, pitanje pobjednika je riješeno, jedino je još preostalo za vidjeti s koliko razlike će ovo završiti.
  • 55 Matej Ašanin je ušao na gol Kauboja i s dvije obrane spriječio povratak Bjelorusa u utakmicu.
  • 58 Nebeski skok Vlade Matanovića, opet je +8!
  • 60 KRAJ! Hrvatska je pobijedila Bjelorusiju i zakoračila prema drugom krugu Europskog prvenstva! Bravo Kauboji!