Hrvatska bez pobjede protiv Španjolske: S drugog mjesta u polufinale protiv Norveške

Hrvatska reprezentacija remizirala je sa Španjolskom u posljednjoj utakmici druge faze rukometnog Eura.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Hrvatska nije izgubila niti u posljednjem susretu u skupini drugog kruga rukometnog Eura. Hrvatska reprezentacija je odigrala 22:22 sa Španjolcima koji su zbog gol-razlike ipak na kraju završili kao prvi u skupini.

Hrvatska će tako u petak u polufinalu igrati protiv Norveške koja je pobijedila Sloveniju za prvo mjesto u drugoj skupini.

Rukomet Euro 2020: Hrvatska osvojila srebro, svi rezultati na jednom mjestu

Hrvatska je već dio utakmice bila na rubu poraza, u 40. minuti je gubila sa čak šest razlike (12-18), međutim fantastičnom završnicom umalo je stigla do pobjede. Dvije minute prije kraja je povela 22-21, Španjolci su potom izjednačili, a Duvnjak nije uspio realizirati šut za pobjedu.

Kauboji stigli čak šest pogodaka prednosti

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i nakon 20 minuta vodila je 8-6. Međutim, Španjolska je do kraja poluvremena okrenula rezultat u svoju korist (12-11), a potom u prvih deset minuta nastavka pobjegla na +6 (18-12). Međutim, Hrvatska se još jednom čudesno vratila i serijom 5-0 je izjednačila na 21-21 četiri minute prije kraja, dvije minute prije kraja golom Domagoja Duvnjaka povela sa 22-21.

Izjednačio je Aleix Gomez Abello minutu i pol prije kraja golom iz sedmerca nakon što Španjolci čak 10 minuta nisu zabili pogodak. Duvnjak je 30 sekundi prije kraja pogodio vratnicu i na koncu je ostalo 22-22.

Hrvatsku je predvodio Igor Karačić sa 10 golova, no u završnici utakmice je ozlijedio koljeno. Kod Španjolaca najefikasniji su bili Aleks Dušebajev sa šest, te Raul Entrerrios i Aleix Gomez Abello sa po četiri gola.

Polufinalni susreti su na rasporedu u petak u Stockholmu u 18:00 i 20:30 sati, susret za broncu je u subotu (18:30), dok je finale u nedjelju u 16:30 sati.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA

• Hrvatska i Španjolska su obje na maksimalnom učinku uoči ovog dvoboja. I Kauboji i Furija su u šest utakmica ostvarili šest pobjeda.
  • Mala napomena uoči ovog dvoboja: u borbi za prvo mjesto Španjolci su ti kojima je dovoljno i neriješeno zahvaljujući boljoj gol-razlici. Španjolska je na +26, a Hrvatska na +14.
  • 1 Počela je utakmica.
  • 1 Daniel Sarmiento je realizirao prvi španjolski napad.
  • 2 Kauboji su izgubili loptu u svom prvom napadu, zatim i Španjolci, ali onda je Mandić promašio kontru.
  • 3 Luka Stepančić je zabio prvi pogodak za Hrvatsku!
  • 4 Nezadrživo je sada prošao Jorge Maqueda i pogodio pokraj Šege. Uzvratio je na drugoj strani Igor Karačić.
  • 5 Ferran Sole je s krila ušao na sredinu i sa sedam-osam metara pogodio skok-šut za novo vodstvo Španjolske.
  • 6 Prvo isključenje na utakmici, Joan Canellas će na klupu dvije minute.
  • 6 Drugi pogodak Karačića, nastavlja tamo gdje je stao protiv Njemačke.
  • 7 S igračem manje Raul Entrerrios je našao prostora između Muse i Stepančića.
  • 7 Fenomenalni Karačić para mrežu Corralesa! Prije ovog pogotka isključen je Ferran Sole.
  • 9 Evo i prvog hrvatskog isključenog igrača, to je Željko Musa.
  • 9 Adrian Figueras s crte pogađa.
  • 10 Četvrti gol Karačića, ponovno je bio prebrz za španjolsku obranu!
  • 13 Sada se Marko Mamić digao i pogodio, neobranjivo!
  • 14 Žuti karton zbog igranja nogom dobio je Duvnjak.
  • 15 Treća obrana Marina Šege. Polovica prvog dijela je iza nas...
  • 16 Drugo isključenje za Solea, ovo je odlična vijest.
  • 17 Opet je Entrerrios zabio s igračem manje.
  • 18 Sjajnim lobom je Stepančić prebacio Corralesa.
  • 20 Karačić je pronašao Marina Šipića koji je okrenuo Sarmienta i pogodio!
  • 21 Sole je iz sedmerca pogodio prečku!
  • 21 Nova obrana Šege!
  • 23 Alex Dujšebajev je iz kontre smanjio rezultat.
  • 23 Time-out je pozvao Lino Červar.
  • 23 Karačiću se lopta sretno odbila, on ju je prihvatio i pogodio.
  • 24 Isključen je Duvnjak, bit će sedmerac za Španjolsku.
  • 24 Aleix Gomez je iz drugog pokušaja bio precizan.
  • 25 Zlatko Horvat je realizirao sedmerac!
  • 26 Sole je prošao i pogodio s krila, a suci idu gledati ponovljenu snimku.
  • 26 Isključen je Mandić!
  • 26 Izgubili smo loptu, a Entrerrios je pogodio na praznu mrežu.
  • 27 Šesti pogodak Igora Karačića, pogodio je ispod španjolskog bloka.
  • 28 Aitor Arino je izjednačio s lijevog krila.
  • 29 Španjolci su sada pozvali minutu odmora.
  • 30 Julen Aguinagalde je dobio loptu na crtu i kad je tako, onda je to obično pogodak.
  • 30 U posljednjoj sekundi prvog poluvremena Marko Mamić je pogodio prečku s 10 metara! Idemo na odmor s jednim pogotkom zaostatka.
  • 31 Počelo je drugo poluvrijeme, idemo po preokret!
  • 31 Pogriješio je sada u našem napadu Zlatko Horvat, Španjolci će dobiti priliku za +2.
  • 32 Alex Dujšebajev je pogodio preko obrambenog bloka.
  • 34 Alex Dujšebajev je sada ukrao jednu loptu Karačiću i odjurio u kontru gdje je lakoćom poentirao.
  • 35 Čak devet izgubljenih lopti ima Hrvatska... Španjolska samo tri.
  • 35 Opet je A. Dujšebajev pogodio, trenutno igra simultanku protiv Hrvatske.
  • 36 Karačić je strijelac prvog hrvatskog pogotka u nastavku.
  • 37 Entrerrios se diže i pogađa...
  • 37 Corrales je sada pročitao Karačićevu namjeru...
  • 38 Aitor Arino se s krila ušuljao na crtu, dobio loptu i pogodio. Nije dobro, Španjolci odjuriše na pet razlike...
  • 39 Horvatu je sedmerac obranio Perez de Vargas, a na drugoj strani je isključen Brozović.
  • 39 Alex Dujšebajev je opet strijelac.
  • 40 Karačić je jedini igrač koji drži Hrvatsku iznad vode u ovim trenucima. Sada je izborio sedmerac i isključenje Arina.
  • 40 Duvnjak je pogodio iz sedmerca.
  • 41 Aleix Gomez vraća Španjolcima +6.
  • 42 Sada je Karačić u polukontri asistirao Brozoviću.
  • 45 Ponovno A. Dujšebajev istrčava kontru.
  • 46 Osmi gol Karačića.
  • 48 Šipić je zabio s crte. Možemo li se vratiti u utakmicu?
  • 48 S igračem manje su nam Španjolci sada napravili cepelin. Uh...
  • 49 Ponovno Šipić.
  • 50 Evo nas na -3 nakon devetog pogotka Karačića.
  • 53 Deseti pogodak Igora Karačića!
  • 53 Minutu odmora je pozvao španjolski izbornik.
  • 54 Ukrali smo loptu, Horvat je odjurio u kontru i zabio! Ajmo!
  • 56 Marko Mamić je zabio za izjednačenje!
  • 57 Supervažna obrana Šege!
  • 58 Vodimo! Domagoj Duvnjak je pogodio!
  • 59 Entrerrios je izborio sedmerac, pokušat će mu ga obraniti Matej Ašanin koji je ušao umjesto Marina Šege.
  • 59 Nije uspio Ašanin, Aleix Gomez je realizirao sedmerac.