Hrvatska do nove pobjede i s rezervama: Šesto slavlje Kauboja na Euru!

Hrvatska je s 22:21 slavila protiv Češke u 3. kolu skupine I Europskog prvenstva.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Hrvatski su rukometaši nakon osiguravanja polufinala rukometnog Eura u pobjedi protiv Njemačke, u 3. kolu slavili protiv Češke s 22:21. Bila je to rezultatski nevažna utakmica za našu reprezentaciju, ali je dobro što se nastavio kontinuitet pobjeda.

Hrvatski rukometaši će posljednju utakmicu u skupini 1 odigrati u srijedu (16 sati) protiv Španjolske, u kojoj će se odlučivati o prvom mjestu.

Lino Červar je protiv Češke odmarao igrače koji su iznijeli glavni teret dosadašnjih utakmica pa uopće u igru nisu ulazili vratar Marin Šego, Luka Cindrić, Igor Karačić i Željko Musa, a kapetan Domagoj Duvnjak je samo ušao kako bi u drugom poluvremenu izveo jedan sedmerac.

Rukomet Euro 2020: Hrvatska osvojila srebro, svi rezultati na jednom mjestu

U drugoj postavi Hrvatska je protiv neopterećene Češke igrala izjednačenu utakmicu, a najveću prednost su naši rukometaši uspjeli stvoriti početkom drugog poluvremena, kad su imali četiri pogotka viška u 37. minuti (13-9).

U završnici utakmice ključnu ulogu odigrao je vratar Matej Ašanin s dvije odlične obrane, od deset koliko ih je skupio, te Luka Stepančić koji je kod 21-21 postigao pobjednički pogodak sa zvukom sirene za kraj.

Marko Mamić je sa pet pogodaka predvodio strijelce naše reprezentacije. Po tri pogotka postigli su Luka Stepančić, David Mandić i Marino Marić, a po dva Josip Šarac, Matej Hrstić i Vlado Matanović. Vratar Matej Ašanin imao je deset obrana.

Češku reprezentaciju je sa sedam pogodaka predvodio Ondrej Zdrahala, a najbolji pojedinac bio je vratar Tomaš Mrkva sa 12 obrana.

Hrvatska je sa osam bodova vodeća na ljestvici, ispred Španjolske koja ima šest bodova i utakmicu manje. Po dva boda imaju Njemačka, Austrija i Bjelorusija, a bez bodova je Češka.

HRVATSKA - ČEŠKA

• Ponovimo: Hrvatska je već osigurala polufinale i ova utakmica nema baš nikakvi rezultatski značaj za našu reprezentaciju.
  • Štoviše, kudikamo je važnija Česima koji još uvijek mogu izboriti mjesto na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre. Za to im treba današnja pobjeda protiv Hrvatske i pobjeda protiv Njemačke u srijedu.
  • Hrvatskoj je ovo rezultatski nebitna utakmica, ali može biti bitna gol-razlika u borbi za prvo mjesto ako na kraju Kauboji budu izjednačeni sa Španjolskom.
  • 1 Počela je utakmica!
  • 1 Češka je zabila prvi gol na utakmici.
  • 3 Mladi Hrstić je zabio za izjednačenje.
  • 4 Zdrahala je realizirao prvi sedmerac na utakmici.
  • 4 Marko Mamić je zabio šutom izvana nakon nebeskog skoka.
  • 6 Šarac je zabio, ali brzo je uzvratio Kasparek.
  • 8 Mamić se raspucao, zabio je drugi gol, prije ove utakmice na cijelom prvenstvu imao je samo jedan.
  • 9 Ašanin je upisao prvu obranu, a Mandić na drugoj strani zabio za +2.
  • 10 Iskusni Zdrahala je opet siguran sa sedam metara.
  • 11 Česi su izjednačili, Kasparek je pogodio s pozicije desnog vanjskog.
  • 15 Jurka je zabio s krila, Česi su preokrenuli.
  • 16 Hrstić je izjednačio, ali Češka je uz malo sreće opet povela. Odbila se lopte od bloka i prevarila Ašanina.
  • 17 Mandić je lijepo realizirao kontru i izjednačio rezultat.
  • 19 Češka je opet povela, s krila je zabio Vanco, ali Marić je uzvratio s crte.
  • 20 Hrvatska opet vodi, Šarac je ispalio pravu raketu u mrežu Češke.
  • 22 Dobrodošla obrana Ašanina i gol Marića s crte na drugoj strani. Hrvatska ima +2.
  • 23 Češka zove time-out.
  • 25 Zdrahala je zabio i smanjio na minimalan zaostatak.
  • 26 Červar je pozvao time-out.
  • 30 Mamić se vinuo u zrak i pogodio za +2 u zadnjem napadu Kauboja prije poluvremena! Česi su imali još pokušaj s devet metara nakon isteka vremena, ali nema tu kruha. Hrvatska ide s dva gola prednosti na odmor!
  • 30 Hrvatska uglavnom u rezervnoj postavi vodi protiv Češke. Vidi se da to nije utakmica visokog intenziteta, ali veseli dobra igra naših mladih uzdanica.
  • 31 Počeo je nastavak!
  • 32 Hrvatska prvi put ima +3, Mandić je realizirao kontru.
  • 34 Opet problemi sa sedmercima, Mrkva je obranio Hrstiću.
  • 37 Jako lijepa akcija za +4! Česi još čekaju gol u drugom poluvremenu.
  • 37 Dočekali su Česi prvi gol u nastavku iz sedmerca. Zdrahala je bio precizan.
  • 29 Hrstka se ubacio na crtu iza leđa obrane i smanjio na -2.
  • 40 Serija Češke 3:0, Hrstka je povezao dva gola.
  • 41 Lijep prodor Mamića, vratio je Hrvatsku na ugodniju prednost.
  • 42 Igra se gol za gol, zabio je Patzel, pa je uzvratio Marić.
  • 44 Česi su zabili, obranili se i izborili dvije minute. Imaju priliku izjednačiti s igračem više.
  • 44 Ašanin je obranio sedmerac!
  • 45 Stepančić je pogodio za +2, ali Zdrahala je uzvratio iz sedmerca.
  • 46 Propao je cepelin Hrvatske, Česi su to iskoristili i izjednačili iz kontre. Još je i Mamić dobio dvije minute.
  • 47 Čini se da je Duvnjaku dosta neiskorištenih sedmeraca. Ušao je prvi put u igru samo da bi izveo penal, kapetan je to pogodio. Igra se 5 na 5, Češka je brzo ponovno izjednačila.
  • 50 Nebeski skok Matanovića i gol s krila za novo vodstvo! Na drugoj strani nova obrana Ašanina.
  • 52 Mamić je visoko skočio i zabio za +2, na drugoj strani opet lijepa kombinacija Zdrahale i Hrstke za smanjenje.
  • 53 Matanović je opet lijepo zabio s krila, ali Zdrahala je uzvratio sedmim golom.
  • 54 Červar je pozvao minutu odmora.
  • 56 Stepančić je zabio za +2, a Ašanin je obranio zicer! Prilika za prelomiti utakmicu.
  • 57 Stepančić je pogodio gredu, ali opet se ukazao sjajni Ašanin!
  • 59 Hrstka je zabio, imamo napetu završnicu! Time-out.
  • 60 Mandiću je obranio Mrkva, Česi su izjednačili, Hrvatska ima 20-ak sekundi za pobjednički gol!
  • 60 Stepančić je zabio u zadnjoj sekundi za pobjedu!!!! Kakva završnica!!!
  • Češki vratar Mrkva je službeno igrač utakmice. Imao je 12 obrana.