Kauboji melju: Hrvatska pobjedom protiv domaćina krenula po polufinale Eura!

Hrvatska je u prvoj utakmici drugog kruga slavila protiv Austrije.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

U četvrtom nastupu na Europskom prvenstvu Hrvatska je ostvarila četvrtu pobjedu. Na startu drugog kruga naši su rukometaši u Beču pobijedili domaćina Austriju s 27:23 čime su se izjednačili na ljestvici sa Španjolskom koja također ima četiri boda nakon pobjede protiv Češke.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u subotu protiv Njemačke (20:30), a pobjeda nam vrlo vjerojatno donosi polufinale. Nakon toga Kauboje u ponedjeljak očekuje Češka protiv koje su naši rukometaši veliki favoriti, te na kraju derbi skupine sa Španjolskom u srijedu. Prve dvije reprezentacije u skupini idu u polufinale.

Rukomet Euro 2020: Hrvatska osvojila srebro, svi rezultati na jednom mjestu

Obrana slomila Austrijance u prvom dijelu

Hrvatska je ključnu prednost u utakmici izgradila između 9. i 25. minute prvog poluvremena kada se serijom 7-1 odvojila na 10-5. Tijekom tog razdoblja odlično je funkcionirala obrana 5-1 s Domagojem Duvnjakom kao isturenim igračem koja je natjerala Austrijance za čak devet izgubljenih lopti u prvom poluvremenu, a i doza sreće je bila na strani hrvatske reprezentacije jer je četiri do pet šutova Austrijanaca završavalo na okviru gola.

Od tih prvih pet pogodaka Austrije čak četiri je postigao krilni igrač Robert Weber dok su njezini najbolji šuteri Mykola Bilyk i Janko Božović bili bez učinka. Bilyk je upio do odlaska na odmor postići dva gola, no prednost Hrvatske ostala je na pet razlike.

U nastavku utakmice Austrija se niti jednom nije uspjela primaknuti na manje od četiri gola razlike. Kada bi domaćini i zaprijetili približavanjem, u tome ih je s nekoliko odličnih obrana spriječio Marin Šego.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Zlatko Horvat sa šest golova, po pet su dodali Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić, dok su kod Austrije najbolji bili Robert Weber sa šest i Gerald Zeiner s četiri pogotka.

HRVATSKA - AUSTRIJA

• 1 Počela je utakmica!
  • 2 Obranila se Hrvatska, a na drugoj strani sedmerac i dvije minute!
  • 3 Nažalost, vratnica je zaustavila Horvatov šut.
  • 4 Šego je obranio, a Duvnjak na drugoj strani sjajno zabio za vodstvo!
  • 4 Sada je stativa zaustvila Austrijance, ali pokušaj Cindrića preko cijelog terena bio je previsok.
  • 5 Zeiner je s crte zabio prvi gol Austrije.
  • 6 Mandić je iz drugog pokušaja realizirao zicer!
  • 7 Šego je obranio, Cindrić je brzo realizirao brzi napad za +2.
  • 7 Weber je sada ipak nadmudrio Šegu s krila.
  • 8 Greda je zaustavila Stepančića, Weber je prvi u kontri, izjednačio je rezultat.
  • 9 Weber je zabio treći gol zaredom, bio je precizan iz sedmerca.
  • 10 Eichberger je obranio zicer nakon što su Austrijanci poklonili jednu loptu Hrvatskoj.
  • 11 Odlična akcija, Mandić je ostao sam na krilu i izjednačio.
  • 12 Majstorska asistencija Duvnjaka i gol Horvata s krila. Hrvatska opet vodi!
  • 14 Upisao se i Igor Karačić u strijelce, Hrvatska ima +2 drugi put u utakmici.
  • 15 Cindrić je zabio izvana za +3!
  • 16 Austrija nema ideje, izbornik Aleš Pajovič zove time-out.
  • 17 Eichberger je noćna mora za hrvatske pivote danas, nakon Marića, obranio je zicer i Šipiću.
  • 18 Duvnjak je prošao i zabio!
  • 19 Evo opet Webera s krila.
  • 20 Hrvatska ima igrača više i sedmerac koji je realizirao Horvat!
  • 22 Horvat je opet realizirao sedmerac, već je +5!
  • 25 Lino Červar je pozvao minutu odmora.
  • 26 Zabili su Austrijanci nakon otprilike šest minuta, ali Cindrić je odmah uzvratio!
  • 28 Bilyk se raspucao, zabio je dva zaredom, ali pojavio se i Stepančić i vratio na +5!
  • 29 Zeiner je zabio, pronašla je Autrija ritam u napadu.
  • 30 Fantastičan prolaz Cindrića i gol u zadnjoj sekundi za +5 na poluvremenu!
  • 30 Gotovo je prvo poluvrijeme! Monstruozna obrana Hrvatske, Austrijanci nemaju puno rješenja u napadu, rezultat je ugodna prednost nakon prvih 30 minuta.
  • 31 Počeo je nastavak!
  • 31 Stepančić je zabio za sjajno otvaranje drugog poluvremena.
  • 32 Božović je uzvratio.
  • 32 Novo isključenje za Austriju, Horvat je zabio iz sedmerca.
  • 33 Posch je zabio s crte, igra se gol za gol na početku nastavka.
  • 34 Austrijanci su realizirali napad bez vratara, Weber je opet zabio. Ašanin je u igri, dugo nismo vidjeli Šeginu obranu.
  • 35 Stepančić je pogodio težak šut, bilo bi dobro nešto obraniti.
  • 37 Zeiner se provukao i zavukao loptu u bliži kut.
  • 37 Fantastičan gol Mandića u stilu Mirze Džombe! Kakav suhi list je to bio...
  • 38 Opet nema obrane, Bilyk je zabio izvana.
  • 38 Srećom raspucani su i Kauboji, Duvnjak je zabio.
  • 39 Austrijanci su napokon izgubili jednu loptu, ali Hrvati su uzvratili istom mjerom. Kontra i gol za -4 Austrije.
  • 40 Mandić je sam na krilu, na drugoj strani Božović zabija uz dosta sreće.
  • 41 Festival golova u nastavku, Horvat je zabio, odmah vraća Zeiner.
  • 42 Igrača više ima Hrvatska, evo prilike za odvajanje.
  • 42 Zabio je Stepančić!
  • 43 Šego se ukazao! Obranio je lagan šut Austriji! Cindrić je na drugoj strani zabio svoj peti gol za +6!
  • 44 Weber je realizirao sedmerac.
  • 45 Četvrti gol Duvnjaka iz isto toliko pokušaja!
  • 45 Šego je obranio tri uzastopna pokušaja!
  • 49 Probili su Austrijanci nekako Šegu i smanjili na -5.
  • 49 Horvat je šmekerski prebacio Bauera iz sedmerca.
  • 50 Boris Živković je zabio za -5.
  • 51 Eichberger je sada zaustavio sedmerac Horvata.
  • 52 Austrijanci su stigli na -4.
  • 54 Dobra obrana Hrvatske, Austrijanci su bacili loptu u bunar. Šipić je na drugoj strani zabio s crte za povratak na +5!
  • 55 Duvnjak je presjekao loptu, to je njegov potez! Zabio je u praznu mrežu za +6.
  • 58 Austrija je zabila, pa je Eichberger opet obranio sedmerac, ovoga puta Cindriću. Srećom, Austrijanci su prosuli novu loptu.
  • 58 Hrvatska će praktički do kraja igrati s igračem manje. Odmah je to golom iskoristio Santos.
  • 59 Karačić je zabio za +5, ako je i bilo dvojbe oko pobjednika, sada je sve jasno!
  • 60 Gotovo je, Hrvatska je otvorila drugi krug pobjedom protiv domaćina!
  • Luka Stepančić je službeno proglašen igračem utakmice.