Tenis
Tenis

Senzacija u Dubaiju: Vesely nakon Čilića izbacio i Novaka Đokovića s turnira

Jiri Vesely je 123. tenisač svijeta i igra tenis života.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Prvi tenisač svijeta, Srbin Novak Đoković nastup na svom prvom ATP turniru u ovoj godini u Dubaiju okončao je u četvrtfinalu u kojem ga je svladao češki kvalifikant Jiri Vesely sa 6:4, 7:6 (4).

Zbog toga što se odbija cijepiti protiv virusa COVID-19 Đokoviću nije bio dopušten boravak u Australiji pa je propustio sve turnire u siječnju uključujući Australian Open te se na Touru pojavio tek u Dubaiju. Nakon pobjeda protiv Talijana Lorenza Musettija i Rusa Karena Hačanova zaustavio ga je trenutačno 123. igrač svijeta Vesely.

Predsjednik PAOK-a mora u zatvor zbog unošenja pištolja na teren

Vesely je istim rezultatom u 1. kolu nadigrao i prvog hrvatskog igrača Marina Čilića.

U polufinalu će Vesely igrati protiv boljeg iz ogleda Litvanca Ričardasa Berankisa i Kanađanina Deinsa Šapovalova.

Ukrajinski reprezentativac upozorava svijet: "Putin je reinkarnacija Hitlera, on ne želi samo Ukrajinu"

Prvi polufinalni čine Poljak Hubert Hurkacz i Rus Andrej Rubljov. Hurkacz je 6-3, 6-3 nadigrao Talijana Jannika Sinnera, a Rubljov sa 2-6, 6-3, 6-1 Amerikanca Mackenziea MacDonalda.